Dokonalá bohyňa. Vojvodkyňa ukradla pozornosť všetkým herečkám

03.02.2020 14:12 Topstar.sk Móda

Dokonalá bohyňa. Vojvodkyňa ukradla pozornosť všetkým herečkám

Samé chvály! Viaceré herecké esá sa v nedeľu večer zišli na odovzdávaní cien BAFTA 2020. Na červenom koberci nechýbala ani vojvodkyňa Kate, ktorá zatienila hviezdy.

Pozrite si príchod kráľovského páru.

​Nedeľné udeľovanie cien Britskej akadémie filmových a televíznych umení (BAFTA) ovládla vojnová dráma 1917, ktorú vyhlásili za najlepší film aj najlepší britský film a celkovo získala sedem trofejí z deviatich nominácií.

Britskí akademici ocenili aj režiséra Sama Mendesa, kameramana Rogera Deakinsa a tiež výpravu, zvuk a špeciálne vizuálne efekty.

Komiksovka Joker, ktorá s 11 nomináciami vládla zoznamu kandidátov, napokon získala tri trofeje. Joaquin Phoenix si za titulnú rolu podľa očakávania prevzal cenu pre najlepšieho herca.

​V hlavnej ženskej hereckej kategórii zvíťazila Renée Zellweger vďaka stvárneniu Judy Garland v životopisnom filme Judy. Trofej pre najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe si vyslúžila Laura Dern za účinkovanie v snímke Manželská história a v rovnakej mužskej kategórii bodoval Brad Pitt za Vtedy v Hollywoode.

​Cenu BAFTA pre najlepší film v inom ako anglickom jazyku si vyslúžil juhokórejský Parazit, ktorý britskí akademici ocenili aj za pôvodný scenár (Džun-ho Pon, Jin Won Han).

Cenu za adaptovaný scenár získal Taika Waititi za vojnovú dramédiu Králiček Jojo.

V kategórii dokumentárnych filmov zvíťazila snímka Pre Samu a trofej pre najlepší animovaný film získal Klaus. V kategórii Rising Star, ktorej víťaza ako jediného vyberá verejnosť, triumfoval Micheal Ward.

Galavečer 73. ročníka udeľovania prestížnych cien v londýnskej Royal Albert Hall moderoval Graham Norton. Počas ceremoniálu odovzdali aj dve špeciálne ceny - Kathleen Kennedy dostala BAFTA Fellowship a Andy Serkis si prevzal trofej za výnimočný prínos.

Zdroj: SITA, topstar.sk

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PROSTŘENO
05:15 NOVÁ ZÁHRADA
05:55 DEDIČSTVO
07:25 Panelák VIII.
05:00 Súdna sieň
05:40 Dovidenia, stará mama! II.
06:15 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:30 Hostitel
08:45 Bod zlomu
10:45 Za hranici