Veľká rana pre Hanu Gregorovú! Vymazala meno svojho zosnulého manžela Radka Brzobohatého!

Veľká rana pre Hanu Gregorovú! Vymazala meno svojho zosnulého manžela Radka Brzobohatého!

Archívna reportáž
embed kód
Keď pred časom predávala vdova po obľúbenom českom hercovi Radkovi Brzobohatom (†79), slovenská herečka Hana Gregorová (68), Divadlo Radka Brzobohatého, ktoré založila na jeho počesť, tvrdila, že po smrti manžela stratila motiváciu. Od štátu vraj nedostávala žiadnu dotáciu, tvrdo pracovala takmer bez dovolenky, aby divadlo udržala nad vodou. V jej veku to bolo pre ňu aj veľmi únavné a preto s radosťou divadlo predala za päť miliónov českých korún. No počase tak trochu zmenila názor.

Onedlho po predaji divadla založila Hana Gregorová nové divadlo s takmer totožným názvom, rozdiel bol len v zdrobnenine Divadélko. To sa, pochopiteľne, nepáčilo novej majiteľke divadla, Romane Goščíkovej, a preto sa túto situáciu rozhodla riešiť právnou cestou. Súd sa postavil na jej stranu.

"Mali sme obchodnú zmluvu o kúpe divadla, ktorej súčasťou bola rozhodcovská doložka. Som za to rada, pretože súdy sa môžu ťahať dlhé roky. Aj rozhodcovské konanie trvalo dva roky, čo vôbec nebýva obvyklé,“ konštatovala Goščíková po vynesení konečného verdiktu v jej prospech, píše portál Blesk.cz. Podľa nálezu rozhodcu konania sa teraz musí Gregorová vyhnúť označeniu spoločnosti, ktoré by mohlo privádzať do omylu, že sa jedná o Divadlo Radka Brzobohatého. Zároveň rozhodca prikázal, aby sa spoločnosť Gregorovej verejne ospravedlnila v dvoch významných denníkoch a zaplatila odškodnenie vo výške 650 tisíc korún.

Hana je posledné roky ostro sledovaná najmä pre jej vzťah s oveľa mladším milencom:

​Toto rozhodnutie nadobudlo okamžitú platnosť a Hana Gregorová sa verdiktu, hoci nerada, musela podvoliť. "Na základe rozhodcovského nálezu ťa chcem požiadať o stiahnutie mena môjho milovaného zosnulého manžela Radka Brzobohatého z názvu tvojho Divadélka, z facebookových stránok, webu, Instagramu a všetkého propagačného materiálu," verejne požiadala riaditeľku divadla, Alenu Šebkovú, majiteľka Hana Gregorová. "Keď začne tvoje Divadélko opäť hrať, dúfam, že snáď na jeseň, taktiež nesmieš používať v uvítacej nahrávke Radkov hlas. Možno je to absurdita, ale je to rozhodcovský nález a ja to musím rešpektovať," s pocitom krivdy dodala vdova po Brzobohatom.

​Odteraz ponesie divadlo Hany Gregorovej nový názov Divadélko Beze jména. Rozhodnutie rozhodcovského konania teda splnila, aspoň čo sa týka zmeny názvu divadla. To, či zaplatila Romane Goščíkovej pokutu v stanovenej výške, zatiaľ nevedno. Tá vraj požadovala ako odškodnenie až trikrát vyššiu sumu. Nakoniec sú obe strany aspoň čiastočne spokojné. Gregorová môže dúfať, že aj negatívna reklama je reklama, ako sa už neraz v praxi potvrdilo. Vďaka medializácii tohto prípadu verejnosť teraz vie, aké meno je za "bezmenným divadlom."

Zdroj: blesk.cz/topstar.sk

data-ad-format="auto"

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
09:45 Súdna sieň
06:15 Súdna sieň
07:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:30 Kosti XII.
06:35 Skutočné príbehy
07:10 Skutočné príbehy
08:30 Divoké kone
06:40 Tashiho svet
06:55 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
07:10 SpongeBob v nohaviciach VIII.
06:05 Arthur a souboj dvou světů
07:55 Breakdance Girl
09:30 Nanga Parbat