Šokujúce zlyhanie stráže! Kráľovná v ohrození, cudzí ľudia sa vlámali do jej sídla!

Šokujúce zlyhanie stráže! Kráľovná v ohrození, cudzí ľudia sa vlámali do jej sídla!

Archívna reportáž
embed kód
Neuveriteľné zlyhanie kráľovskej stráže otriaslo Britániou. Dvom ľuďom sa podarilo vlámať do najväčšieho obývaného hradu na svete, kráľovninho obľúbeného sídla Windsor. Ešte šokujúcejšie je, že sa to stalo len pár dní potom, čo stráž omylom pustila neznámu ženu až do sídla princa Andrewa.

Kráľovná nezažíva práve najpríjemnejšie obdobie. Nielenže sa musí vyrovnať so smrťou milovaného manžela, princa Philipa, s ktorým prežila takmer 74 spoločných rokov, navyše sa vo vzduchu stále vznáša prízrak Meghan a Harryho a ich klebetenia, opäť víri vody jej škandalózny syn Andrew, ale ešte aj zjavne nie je poriadne postarané o jej bezpečnosť, píše portál The Sun.

Necelý týždeň po tom, čo obehla svet správa o zrejme psychicky nevyrovnanej 44-ročnej žene podľa všetkého zo Španielska, ktorá sa cez ochranku dostala až do obydlia princa Andrewa a tvrdila, že je jeho snúbenica, došlo opäť k zlyhaniu stráže. Už preniknutie do Andrewovho sídla, ktoré je neďaleko kráľovninho hradu Windsor, a chodieva tam do kaplnky na bohoslužby, postavilo ochranku do pozoru. No zjavne nie dostatočne.

Kráľovná oslávila 21. 4. zrejme najsmutnejšie narodeniny v živote:

​Zvláštnemu páriku, 31-ročnému mužovi a 29-ročnej žene sa podarilo dostať do areálu Windosru potom, čo poškodili plot. Na pozemok sa dostali presne v miestach, kam chodieva kráľovná venčiť svojich psíkov, alebo tam jazdí na koni. "Ak si vezmete tieto incidenty, je to fraška. Je to totálne neakceptovateľné a kráľovnú to robí veľmi zraniteľnou. Spôsobuje to veľké obavy a musia nastať zmeny," vyjadril sa Ken Wharfe, ochrankár princeznej Diany, ktorej slúžil sedem rokov.

​Polícia párik zadržala, no neskôr oboch prepustili na kauciu, vyšetrovanie ale pokračuje. "Toto je neuvertiteľný prešľap. Všetci boli v najvyššej pohotovosti po tom prvom prípade, a stane sa toto. Mali by padať hlavy, je to neodpustiteľné," vyjadril sa nemenovaný zdroj z blízkosti kráľovskej rodiny. Párik sa po pozemku prechádzal celú večnosť, kým si ich niekto všimol a zavolali policajtov. Našťastie, kráľovná sa v sídle práve nenachádzala, no rovnako dobre tam aj mohla byť. "Bol tam Andrew, s ktorým trávi kráľovná po smrti vojvodu stále viac času," vyjadril sa zdroj. Zrejme opäť vystúpi do popredia otázka, či by Alžbeta II. nemala byť radšej v Buckinghamskom paláci. Ona osobne má však značne radšej Windsor, na programe dňa teda bude výrazné posilnenie stráže.

Zdroj: The Sun/topstar.sk

TV Program

22:35 Za sklom
00:05 Spackané plastické operácie III.
01:05 Bez servítky
22:30 Atlas mrakov
01:55 Simpsonovci XXIX.
02:10 Simpsonovci XXX.
22:50 Hawaii 5.0 X.
23:50 Myšlienky vraha
00:50 Myšlienky vraha
23:05 Pat a Mat
23:15 Zabi nudu!
23:20 Tom a Lili
22:20 Expendables: Postradatelní 3
00:30 Jedna mezi oči
01:55 Svobodní se závazky