Fanúšikovia v slzách, česká kapela končí! Jej lídra zmenili drogy na nepoznanie!

10.03.2020 19:25 Topstar.sk Hudba
Fanúšikovia v slzách, česká kapela končí! Jej lídra zmenili drogy na nepoznanie! Zdroj: Instagram
Populárna česká skupina Mandrage sa po šestnástich rokoch dočkala smutného konca. Dôvodom sú dlhodobé problémy ich lídra, Víta Starého (31), ktorý nezvládol boj so svojimi démonmi. Drogy ho dostali na samé dno.

Mladý spevák mal údajne dlhodobé psychické problémy, ktoré, žiaľ, riešil najhoršou možnou cestou. Podľa denníka sip.cz je spevák závislý na drogách už  desať rokov. Prvá kríza prišla už v roku 2012. Vtedy sa spevákovi dostalo adekvátnej pomoci, no bez dlhodobého efektu.

Kapela ďalej fungovala, no spolupráca so spevákom bola ako na hojdačke. Na koncerty údajne chodil pod vplyvom drog a kedykoľvek si zaumienil, že sa na dohodnutý koncert jednoducho nedostaví. „Chápem, že o peniazoch nie je vhodné rozprávať, ale nikto z nás nemá milión korún navyše, aby sme všetky tie pokuty poplatili. Víťa má celoživotné problémy a kapela sa na neho nehnevá, ale tieto situácie nás sprevádzali čím ďalej tým častejšie, takže v jednej chvíli ste nútení to celé zastaviť,“ vyjadril sa  gitarista Josef "Pepa" Bolan.

Spevák sa k démonom priznáva aj v hudbe, najviac je to cítiť v skladbe Apolinár:

Najvýraznejšie sa tento súboj podpísal na jeho výzore. Z usmievavého blonďavého chlapca sa počas desiatich rokov postupne stal pochudnutý a nezdravo vyzerajúci muž so smutným pohľadom. Po poslednom televíznom vystúpení koncom minulého roka sa z očí verejnosti úplne stiahol. "Víťovi ďakujeme za všetko, nebyť Teba, táto kapela by ani nevznikla a nikto z nás by dnes nebol taký, aký je. Možno to naozaj ešte môže byť dobré," napísali v rozlúčke s fanúšikmi aj poďakovanie svojmu lídrovi.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Ahoj všem, bohužel nemáme jinou možnost, než oznámit, že s výjimkou koncertu v pražském Foru Karlín rušíme celé nadcházející turné Dlouhej únor. Všichni jsme do poslední chvíle věřili tomu, že to zvládnem a že to bude fajn. Že odejdeme ze scény s čistým štítem a třeba se zas jednou, celí šťastní, vrátíme. Naše plány ovšem náhle vzaly za své. Navzdory tomu, že jsme se všichni snažili, aby se Víťa dal dokupy, navzdory tomu, že jsme minulý týden začali všichni zase zkoušet, navzdory Víťovu zdánlivě znovu nabytému elánu, navzdory všem dohodám. Víťa s námi před dvěma dny opět prakticky přerušil komunikaci, v jedné z mála SMS zpráv, které nám poslal, stálo, že chce turné zrušit. A tak se nedá nic dělat. Rozloučíme se s vámi v sobotu ve Foru Karlín. Voláme našim kamarádům, zpěvákům, producentům, všem, které máme rádi a zveme je, aby nám pomohli pochovat naši kapelu. Ukazuje se, že máme kolem sebe spoustu skvělých lidí, kteří nás přijdou podpořit, řada z nich i přes své původní sobotní plány, a kteří se uvolili takhle narychlo naučit naše písničky. Zahrajem si spolu naposled, i když ne v sestavě, v kterou jsme do poslední chvíle doufali. Moc se omlouváme všem z vás, kteří máte koupené lístky na další plánované štace, ale nemůžeme nic dělat. Vstupné bude samozřejmě možné standardní cestou vrátit. A omlouváme se i všem pořadatelům, médiím, partnerům. Je to trapné a je nám to celé upřímně moc líto. Naopak moc děkujeme všem hostům, že nás nenechali na holičkách. Vážíme si toho. A děkujeme i Víťovi za všechno, nebejt Tebe, tahle kapela by ani nevznikla a nikdo z nás by dneska nebyl takovej, jakej je. Třeba to vážně ještě může bejt dobrý. Myslíme na Tebe. Matyáš, Pepa, Coopi a Franta PS: Co nejuctivěji žádáme zejména bulvární média o solidní přístup k celé téhle situaci. Nikomu není příjemné, je-li jeho neštěstí prodáváno na tržišti, zejména pak, má-li člověk tolik starostí, jako má možná Víťa právě teď. Děkujeme.

Príspevok, ktorý zdieľa MANDRAGE (@mandrageofficial),

K spevákovej fotke sa na sociálnej sieti vyjadrilo množstvo fanúšikov s podpornými komentármi:

Neustále klamstvá a nezodpovedné správanie poznačili fungovanie kapely natoľko, že sa rozhodli ukončiť všetky aktivity a neuvažujú ani o budúcom návrate. Fanúšikovia prejavili obrovskú ľútosť nad týmto rozhodnutím. No v  tejto chvíli je na prvom mieste spevákovo fyzické aj psychické zdravie. Všetci pevne veria, že Víťa sa z tejto smutnej epizódy svojho života dostane čo najskôr.

Zdroj: sip.cz/instagram/youtube.com/topstar.sk

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:05 Prvé oddelenie
05:15 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
05:00 Súdna sieň
05:45 Prvé oddelenie
06:00 Prvé oddelenie II.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:35 Cesta za králem trollů
07:30 Skoro dospělá
09:10 Tygr a sníh