Deppovi škaredo naložili na festivale, jeho reakcia je ostrá a jasná!

Deppovi škaredo naložili na festivale, jeho reakcia je ostrá a jasná!

Archívna reportáž
embed kód
Na Medzinárodnom filmovom festivale San Sebastian, v baskickom meste na španielskom pobreží Atlantiku, udelil tento rok cenu Donostia dvom veľkým hercom, Johnny Deppovi (58) a Marion Cotillard (45), za vynikajúce zásluhy vo svete filmu. Deppa už druhýkrát v tomto roku pozvali ako jednu z hlavných hviezd na medzinárodný festival v Európe, zatiaľ čo ho Amerika na čele s Hollywoodom bojkotuje. Dôvodom bojkotu sú jeho osobné problémy s exmanželkou Amber Heard (35). Na túto tému výnimočne prehovoril na tlačovej konferencii.

Pokým na filmovom festivale v Karlových Varoch sa Johnny Depp o svojich problémoch spojených s exmanželkou  Amber Heard, prehratým súdom a následným bojkotom Hollywoodu vôbec nezmieňoval, v San Sebastiane už nemlčal. Nepochybne aj preto, že na rozdiel od bezvýhradne nadšených davov fanúšikov v Česku, v Španielsku mu údajné násilnosti voči Amber ostro pripomenuli. 

"Možno to považovať za historickú udalosť, túto culture cancel (kultúru zrušenia), tento okamžitý zhon pri vynášaní súdov na základe niečoho, čo sa v podstate rovná znečisteniu vzduchu vydýchnutím," vyjadril sa na tlačovke Depp pred prevzatím ceny Donostia na filmovom festivale v San Sebastiane. Denník The Sun ho v roku 2018 označil za "bitkára žien" na základe Heardovej obvinenia z násilností, za čo Depp plátok zažaloval, ale súdny spor prehral. Tým sa spustila lavína proti hercovi.

Festival v Karlových Varoch prebehol pre Deppa bez jediného zádrhelu:

"Teraz sa to vymklo spod kontroly natoľko, že vám môžem odprisahať, že nikto už nie je v bezpečí. Ani jeden z vás. Nikto za týmito dverami. Nikto nie je v bezpečí. Stačí jedna veta a už nemáte pôdu pod nohami, koberec bol stiahnutý. Nestalo sa to len mne, stalo sa to mnohým ľuďom. Takéto veci sa stali ženám, mužom. Žiaľ, v určitom momente si začnete myslieť, že je to normálne. Alebo že je to ich vec. Aj keď to tak nie je," vyjadril sa s rozhorčením poškodený herec. Spoločnosť Warner Bros ho kvôli verdiktu súdu vyradila zo spotterovskej érie Fantastické zvery, prišiel aj o životnú rolu piráta Jacka Sparrowa. Deppa čaká na budúci rok ďalší súdny spor, kde žiada odškodnenie od Heard za urážku na cti vo výške 50 miliónov dolárov, ona zas od Deppa požaduje v protižalobe 100 miliónov dolárov.

"Nezáleží na tom, či mi rozsudok ako taký vzal nejakú umeleckú licenciu. Keď dôjde k nespravodlivosti, či už voči vám, alebo niekomu, koho milujete, alebo niekomu, komu veríte - postavte sa, neseďte. Pretože oni vás potrebujú," apeloval na všetkých Johnny Depp na tlačovke. Ďalšia otázka novinárov sa týkala kritiky festivalu za udelenie ceny Donostia, najmä zo strany španielskej Asociácie filmových tvorkýň a audiovizuálnych médií, ktorá vydala vyhlásenie, v ktorom uviedla, že cena "vysiela verejnosti hrozný odkaz". Odohrávali sa aj protesty a dokonca ktosi pustil aj nahrávku jeho exmanželky, kde práve hovorí o Johnnyho násilnostiach. Depp neskôr priznal obavy, že jeho prítomnosť na festivale zrejme "urazí niektorých ľudí", ale že on iste "nechcel nikoho uraziť". "Nič som neurobil, len nakrúcam filmy," dodal na záver Depp.

Zdroj: variety.com/topstar.sk

data-ad-format="auto"

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 Šport
20:30 Najlepšie počasie
19:30 Profesionáli VIII.
20:30 Černobyľ
23:30 Extrakt
20:10 Myšlienky vraha IX.
21:00 9-1-1 III.
21:55 9-1-1 III.
20:10 Macko Uško
20:25 Krtko
20:35 Ovečka Shaun VI.
20:15 6 měsíců stačí, drahoušku
22:10 Automata
23:55 Fakjů pane učiteli