Je za odchodom Gottovej vyhrážanie a zastrašovanie?! Padlo už aj trestné oznámenie!

07.04.2021 11:06 Topstar.sk Showbiznis

Je za odchodom Gottovej vyhrážanie a zastrašovanie?! Padlo už aj trestné oznámenie!

Archívna reportáž
embed kód
Hoci Dominika Gottová odišla pred vyše mesiacom z Prahy, aby našla potrebný pokoj v Helsinkách, kde spolu s manželom získali sociálny byt, reči okolo jej osoby v rodnom Česku neutíchajú. Najnovšie sa o to pričinil aj jej ctiteľ a samozvaný ochranca, Petr Veselý. Po dlhšom čase sa opäť pripomenul médiám s novinkami z Dominikinho života.

Redakcii Expresu nedávno poskytol Petr Veselý, ctiteľ dcéry českého slávika, časť z nájomnej zmluvy s veľmi zvláštnymi podmienkami uzatvorenej medzi Dominikou a prenajímateľom bytu. Je tam pár viet, ktoré by sa dali nazvať aj ako zastrašovanie, ktoré sľúbili použiť v prípade neplatenia ako vyhrážku na jej vysťahovanie. Veselý vraj už poslal na políciu trestné oznámenie.  

Ak je klauzula nájomnej zmluvy z rúk Veselého naozaj aj v origináli, mohol by mať majiteľ bytu problém. "Ja, ako nájomca, som si v súvislosti s nájomnou zmluvou vedomá, že pokiaľ sa ocitnem v meškaní s úhradou nájomného či iných platieb podľa odstavca 4.2 a 4.3 nájomnej zmluvy o viac ako tridsať dní, môže to prenajímateľ podľa svojho uváženia pre ochranu práv a právom chránených záujmov prenajímateľa a v záujme úhrad dlžných čiastok zverejniť dopredu neurčenému okruhu adresátov prostredníctvom tlače, elektronickej pošty, internetu či iných obdobných hromadných oznamovacích prostriedkov," stojí tam čierne na bielom. No zrejme len najstaršia dcéra Karla Gotta a prenajímateľ bytu vedia, ako to je naozaj.

Iba nedávno si zlodeji uchmatli úlovok v podobe autorského obrazu Karla Gotta zo skladu známeho českého milionára:

​V liste súvisiacom s nájomnou zmluvou a jej otáznou klauzulou opísal Veselý neveselú historku spojenú s prenájmom bytu. "Najskôr ju donútili, aby podpísala tú amorálnu zmluvu a keď potom vyšlo najavo, ako ohavne sa k nej zachovali, začali sa jej vyhrážať vysťahovaním. Prosila síce o pomoc, ale nikto jej nepomohol. Akonáhle som sa o tejto skutočnosti dozvedel, rozhodol som sa podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, pretože by sa nikto nemal takto chovať k dcére Karla Gotta. Obávam sa, že vzhľadom k svojmu duševnému stavu by mohla pod tlakom aj spáchať samovraždu. Aj preto opustila Česko a vo Fínsku ihneď nastúpila liečbu," tvrdí rozhorčene samozvaný ochranca nešťastne postihnutej Dominiky.

​Redakcia Expresu sa obrátila aj na správkyňu bytu, ktorá podľa slov Petra Veselého dala zmluvu Dominike Gottovej na podpis. "Rozhodne som sa nikomu nevyhrážala a už vôbec nie Dominike Gottovej. Pri ostatnom som viazaná mlčanlivosťou," tvrdí Tereza M. Osoba, ktorej sa kauza najviac týka, Dominika Gottová, zatiaľ mlčí. V januári však po poplašnej správe o jej veľmi vážnom zdravotnom stave, ktorú zaslal Veselý médiám, nebola vôbec nadšená. "Veľmi ma mrzí, že bez môjho dovolenia o mojom stave hovoril verejne a ešte všetko zdramatizoval. Som týmto človekom, ktorý absolútne nectí lekárske tajomstvá, veľmi sklamaná," odpovedala vtedy nahnevaná Dominika. Teraz budú pravdu o vyhrážkach zo strany prenajímateľa bytu voči nej zisťovať už aj policajné zložky, ak však Petr Veselý podal naozaj trestné oznámenie. 

Zdroj: Expres.cz/Topstar.sk

data-ad-format="auto"

TV Program

18:00 Bez servítky
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:40 Agentka bez minulosti
18:40 Agentka bez minulosti II.
19:45 Profesionáli VIII.
17:55 Súdna sieň
19:00 Kosti X.
20:10 Najhľadanejší
18:15 Mach a Šebestová na cestách
18:20 Mach a Šebestová na prázdninách
18:35 Tom a Lili
16:55 Ve stínu slávy
18:35 Zlatokopka
20:15 Kursk