Eva Rezešová (37) prišla na súd upravená a s novým účesom

Eva Rezešová (37) prišla na súd upravená a s novým účesom

BUDAPEŠŤ / V Budapešti sa v pondelok konal odvolací súd so Slovenkou, Evou V., ktorá je obvinená, že spôsobila dopravnú nehodu, pri ktorej prišli o život štyria ľudia. Najnovšie expertízy potvrdili, že Košičanka v čase nárazu mohla ísť rýchlosťou minimálne 178 kilometrov za hodinu.

Advokát dcéry bývalého ministra dopravy v lete požiadal súd o jej stíhanie na slobode, táto žiadosť však bola zamietnutá.

Sudkyňa druhostupňového súdu v pondelok vylúčila zo súdneho procesu pre zaujatosť jedného zo štyroch znalcov z odboru dopravy Miklósa Kovácsa. Jeho znalecký posudok údajne viac pripomínal obhajobu, ako nezávislý posudok. Následne súdu predložil znalecký posudok novo prizvaný znalec Gergely Császár.

Výsledky júnovej rekonštrukcie nehody spred dvoch rokov priniesli okrem iného dva zaujímavé fakty, a to že fiat v čase, keď doň vrazilo BMW už ukončil manéver prechádzania z jedného pruhu do druhého, ako aj to, že rýchlosť, akou Eva V. vrazila svojim autom do pred ňou idúceho Fiatu, mala veľký vplyv na vznik požiaru auta, v ktorom zhoreli štyria ľudia.

Pojednávania budapeštianskeho súdu sú predbežne naplánované do piatku. Najskôr v tento deň je možné očakávať rozsudok.

Zdroj: topstar

data-ad-format="auto"

TV Program

05:15 Krimi
05:45 Noviny TV JOJ
06:30 Prechádzky s dinosaurami
05:25 Súdna sieň
06:20 Súdna sieň
07:40 Krajina mustangov
05:15 Kto porazí šéfkuchára
05:40 Kto porazí šéfkuchára
06:00 Keď je pečenie umenie IV.
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
05:50 Tankový prapor
07:20 Kincsem
09:30 Vzpomínky na Manhattan