Jasno
13°
Bratislava
Edita
26.9.2022
Harry a William majú skutočne nečakaný plán! Dohodli sa na TOMTO!
Zdielať na

Harry a William majú skutočne nečakaný plán! Dohodli sa na TOMTO!

Archívna reportáž

Aj keď sa zdá že cesty bratov Williama a Harryho sa čoraz viac vzďaľujú, ich srdcia bude navždy spájať ich milovaná mama, o ktorú prišli pri tragickej nehode ešte ako malé deti. Azda aj preto mnohí ich priaznivci verili, že blížiaci sa ceremoniál na počesť nedožitých 60. narodenín princeznej Diany, počas ktorého odhalia svetu sochy s jej podobizňou, by mohol bratov aspoň symbolicky opäť spojiť. A tak nečudo, že bolo pre mnohých sklamaním, keď sa začalo šepkať, že sa princ Harry do rodnej zeme ani nedostaví. Dôvodom má byť narodenie jeho druhého potomka, ktoré je už na spadnutie. Pred pár dňami však predsa len prišlo k náznaku istej spolupráce medzi rozhádanými bratmi.

Princovia Harry a William sa podľa informácii denníka The Sun opäť spojili, a aj tentokrát je za tým odkaz ich matky Diany. Jej ikonické svadobné šaty sa totiž rozhodli zapožičať na kráľovskú výstavu v Kensingtonskom paláci, a tak si skvostnú róbu s najdlhšou vlečkou v histórii svadieb kráľovskej rodiny, budú môcť na vlastné oči poobzerať aj zvedaví fanúšikovia priaznivci rodiny. 

Dostať povolenie na výstavu týchto vzácnych šiat totiž nie je takou samozrejmosťou. Naposledy boli vystavené na rovnakom mieste v roku 1995, ešte v časoch, keď ich nositeľka, princezná Diana, žila. Avšak pri príležitosti jej nedožitých 60. narodenín sa obaja rozhádaní bratia zhodli na tom, že si verejnosť zaslúži po dlhých dvoch desiatkach rokov vidieť v Kenisgtonskom paláci tieto nádherné, perlami obsypané šaty opäť naživo. Zároveň sa v priestoroch záhrad tohto slávneho paláca už 1. júla, teda v deň Dianiných narodenín, bude konať aj slávnostný ceremoniál, pri ktorom odhalia jej sochu.

Pozrite si momenty z kráľovskej svadby Diany a Charlesa v roku 1981:

Svadobné šaty princeznej z Walesu z hodvábneho taftu farby slonovej kosti budú vystavené spolu s veľkolepou vlečkou, posiatou viac ako 10 tisíc perlami. S jej dĺžkou takmer 8 metrov je to najdlhšia vlečka svadobných šiat v kráľovskej histórií, pod ktoré sa podpísali manželia - návrhári David a Elizabeth Emanuelovci. Pri ich výrobe sa riadili známou tradíciou a použili starožitnú čipku (niečo staré), materiál z britskej hodvábnej farmy (niečo nové) a dokonca mali v páse všitú nenápadnú malú modrú mašľu (niečo modré).

Ikonické šaty bude opäť možné vidieť naživo v priestoroch Kensingtonského paláca:

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Princess Diana Spencer (@princesdianaa)

Ďalším vzácnym predmetom, ktorým sa na výstave budú môcť návštevníci pokochať, bude vzácna a stále zachovaná róba kráľovnej matky z korunovácie v roku 1937. Avšak mnohých priaznivcov britskej kráľovskej rodiny, ako aj jej samotných členov, by azda najviac potešilo vidieť princa Harryho opäť doma, po boku svojho brata Williama a otca Charlesa. 

​Ako sa nedávno vyjadril kráľovský expert, Russell Myers, možnosť, že Harry skutočne priletí do Británie, aby sochu jeho matky osobne spolu s bratom odhalil sa každým dňom znižuje. Vraj by chceli do Británie priletieť obaja, aj s manželkou Meghan, ktorá má však zhruba v rovnakom čase priviesť na svet ich druhého potomka. "Podľa toho, čo som sa dozvedel, tam stále chcú prísť obaja. William a Kate tam určite budú obaja," vyjadril sa expert a ostáva len veriť, že sa dieťatko narodí zdravé a v poriadku. Avšak ak sa Meghan podarí predsa len do Británie vycestovať, bude to po všetkých jej nelichotivých vyjadreniach o členoch kráľovskej rodiny nanajvýš zaujímavé stretnutie. 

Súvisiace články

Najčítanejšie