Manévre pri hrobe Karla Gotta! Všetky zložky sú v pohotovosti!

07.07.2020 13:52 Topstar.sk Hudba

Manévre pri hrobe Karla Gotta! Všetky zložky sú v pohotovosti!

Archívna reportáž
embed kód
Pred rokom o tomto čase sa Českom a Slovenskom šírila správa o veľkolepých oslavách, ktoré pri príležitosti jubilea chystal Karel Gott. Žúr s tými najväčšími hviezdami šoubiznisu, ale aj športu či politiky sa mu vydaril. Nevyšlo to len s koncertom, ktorý mal byť jeho rozlúčkový.

Stav čerstvo 80-ročného Karla Gotta sa začal ešte koncom júla zhoršovať, musel odvolať plánovaný veľkolepý koncert. Ten už, žiaľ, nikdy neodspieval. Niečo vyše dva mesiace po oslave 80. narodenín maestro zomrel.

O pár dní by Karel Gott oslávil 81 rokov. Je viac ako isté, že sa nájdu stovky, či skôr tisíce ľudí, ktorí mu budú chcieť prejaviť úctu na mieste posledného odpočinku.

​Na pražskom cintoríne Malvazinky sa už pripravujú na nápor návštevníkov, píše portál Blesk.cz. Dátum 14. júl je pre fanúšikov Gotta dobre známy, v ten deň sa legenda československého šoubiznisu narodila. V pohotovosti je na tento deň, ale aj okolité dátumy nielen správa cintorínu. Rodina Karla Gotta upozornila na možné nebezpečenstvo. "Požiadali nás, či by sme pre očakávaný príchod mnohých fanúšikov a podporovateľov nedohliadli na dianie okolo hrobového miesta a prípadne aj na to, či pre veľké množstvo sviečok nebude hroziť požiar," vyjadril sa šéf Správy pražských cintorínov Karel Kobliha.

Ivana na Karla stále s láskou spomína:

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Dnes je to 6 měsíců... ?? Jak moc nám chybíš, drahý Karle, lásko moje, tatínku náš! ??

Príspevok, ktorý zdieľa Karel Gott (@officialkarelgott),

Sám správca je pritom veľkým fanúšikom zosnulého maestra. "Ja stále vravím, že on bol u nás jedinou skutočnou celebritou. Je to naša stavovská povinnosť, aby sme sa o miesto jeho posledného odpočinku starali," hovorí Kobliha. Hrob dokončili len tesne pred Vianocami, no odvtedy ho navštívili už tisíce ľudí, bez ohľadu na dátum.

Zdroj: blesk.cz/topstar.sk

TV Program

08:20 NAŠI
09:05 NAŠI
09:45 Dovidenia, stará mama!
07:50 NOVÁ ZÁHRADA
09:05 NA CHALUPE
10:25 NOVÉ BÝVANIE
07:55 KEBY BOLO KEBY - Láska, sex a šťastie
09:10 Áno, šéfe! USA V.
10:10 Áno, šéfe! USA V.
08:15 Viking Vicky
08:35 Máša a medveď II.
08:40 Máša a medveď II.
06:30 Vévodkyně
08:30 Modrý slon
09:55 Pomáda: Živě