Desivé svedectvo blízkeho priateľa: TAKTO žil Karel Gott týždne pred smrťou!

17.05.2020 12:46 Topstar.sk Hudba

Desivé svedectvo blízkeho priateľa: TAKTO žil Karel Gott týždne pred smrťou!

Archívna reportáž
embed kód
Už ôsmy mesiac je svet bez obrovského talentu, československej legendy a mnohonásobného Zlatého slávika, maestra Karla Gotta. Bojoval do poslednej chvíle, no aj toto svedectvo jeho dobrého kamaráta, speváka Františka Ringo Čecha hovorí, aký ťažký boj to bol.

Karel Gott bojoval s ťažkou chorobou, akútnou leukémiou, niekoľko mesiacov. Už predtým bol jeho organizmus oslabený po boji s inou formou rakoviny. Ešte v júli oslávil svoje 80. narodeniny s kamarátmi, no už vtedy bolo jasné, aký slabý maestro je.

František Ringo Čech, Gottov súčasník a dobrý priateľ, sa rozhodol povedať otvorene, aké bolo jeho posledné stretnutie s Karlom, ale aj to, prečo neprišiel na jeho pohreb. 

​Pár mesiacov pred smrťou Karla Gotta k nemu prišiel 76-ročný Ringo Čech na návštevu. "Ivanka spravil kávu, sedeli sme, oni spolu s Gottom písali knihu. Tak som z pamäti vydoloval niekoľko zaujímavých historiek s Karlom, tie si nakrútili. Karel bol veľmi milý, ale bolo na ňom vidieť, že je na tom strašne zle," spomína František.

​Karel sa zlým zdravotným stavom nijako netajil. "Ringo, ja ťa takmer nevidím, vidím len obrys, takmer ťa nepočujem," povedal Čechovi ťažko chorý Gott. Povedal, že hoci sa bavili, stretnutie bolo veľmi smutné. Naplánovali si ale ďalšie, to sa však už nikdy nezrealizovalo.

Vypočujte si jednu z divokých Čechových pesničiek:

Františka Ringo Čecha veľmi mrzí, že si už nenašiel čas, aby sa s Karlom ešte stretol. "Keď napíšem, že ma to vzalo, je to málo. S Karlom zomrelo celé moje storočie. Vlastne celý minulé storočie zomrelo s Karlom Gottom. Bola to osoba, ktorá reprezentovala. Tak, ako vo svete Beatles, tak u nás Karel. Bol som veľmi smutný. Nepovedal som nikomu jediné slovo, odmietal som to komentovať, taký som bol smutný a zdalo sa mi to byť nevhodné," vylial si srdce Gottov kamarát.

​Hoci bol pozvaný, Ringo Čech neprišiel ani na omšu za Karla Gotta. "Ani na pohreb som nešiel. Karel zomrel, ale to už nie je o Karlovi. Možno poviete, že je to posledná pocta, ale tú ja mu vzdávam furt. Čo by som k tomu povedal? Je to koniec, bez Karla to nepôjde," napísal evidentne zronený Čech. "Karle, nech máš v nebi doložku najvyšších výhod, lebo aj tam bude VIP," odkázal na záver do neba kamarátovi. Neverí, že ho niekedy niekto dokáže nahradiť.

Zdroj: ringo-cech.cz/topstar.sk

TV Program

08:35 PROSTŘENO
09:30 Súdna sieň
10:10 Súdna sieň
09:10 Simpsonovci II.
09:40 Simpsonovci II.
10:10 Najlepšie svetové videá V.
07:45 POLICAJTI V AKCII
09:25 Prvé oddelenie
10:15 Nákupné maniačky
09:20 Najmenší slon na svete
09:30 Ruby z dúhy I.
09:45 Strážca vesmíru Roger
07:50 Perfektní prázdniny
09:40 Jobs
11:55 Druhá šance