Tak chodili spolu alebo nie? Natalie to popiera, hviezdny DJ trvá na svojom

26.05.2019 12:51 Topstar.sk Hudba

Tak chodili spolu alebo nie? Natalie to popiera, hviezdny DJ trvá na svojom

Archívne video
Archívna reportáž
embed kód
Už neraz sa stalo, že vydanie memoárov spôsobilo veľký rozruch. Najmä preto, že sa na verejnosť dostanú informácie, ktoré mali byť navždy utajené. Niekedy aj preto, že si ich autor prifarbí, alebo dokonca aj celkom vymyslí. Otázne je, ako je to v prípade pamätí hudobníka Mobyho.

Americký hudobník Moby sa ospravedlnil izraelsko-americkej herečke Natalie Portman za to, ako opísal ich údajnú romancu spred 20 rokov.

Natalie sa v roku 2012 vydala za otca svojich detí:

​DJ a producent napísal prostredníctvom služby Instagram, že veľká časť kritiky, ktorú si vyslúžil za memoáre Then It Fell Apart, bola oprávnená, a ospravedlnil sa Portman i ďalším, ktorých v knihe spomína, že ich nekontaktoval pred jej vydaním. Päťdesiattriročný rodák z newyorského Harlemu tiež priznal, že vzhľadom na dynamiku ich takmer 14-ročného vekového rozdielu, sa mal v čase ich prvého stretnutia k Natalie správať zodpovednejšie a s väčším rešpektom.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

As some time has passed I've realized that many of the criticisms leveled at me regarding my inclusion of Natalie in Then It Fell Apart are very valid. I also fully recognize that it was truly inconsiderate of me to not let her know about her inclusion in the book beforehand, and equally inconsiderate for me to not fully respect her reaction. I have a lot of admiration for Natalie, for her intelligence, creativity, and animal rights activism, and I hate that I might have caused her and her family distress. I tried to treat everyone I included in Then It Fell Apart with dignity and respect, but nonetheless it was truly inconsiderate for me to not let them know before the book was released. So for that I apologize, to Natalie, as well as the other people I wrote about in Then It Fell Apart without telling them beforehand. Also I accept that given the dynamic of our almost 14 year age difference I absolutely should've acted more responsibly and respectfully when Natalie and I first met almost 20 years ago. Moby

Príspevok, ktorý zdieľa moby xⓋx (@moby),

Tridsaťsedemročná Portman odmietla Mobyho tvrdenie, že s ním kedysi randila a jeho správanie označila ako nevhodné.

"Niekoľko týždňov som sa snažil stať sa Nataliiným priateľom, no nefungovalo to. Myslel som si, že jej poviem, akú som mal príliš veľkú paniku z toho byť v reálnom vzťahu, no počas jedného nočného telefonátu mi povedala, že sa stretáva s niekým iným. Uľavilo sa mi, pretože som jej nemusel nikdy povedať, aký som bol zničený,“ napísal Moby, ktorý má na konte hity ako Natural Blues, Porcelain, We Are All Made of Stars alebo Lift Me Up.

​Portman v rozhovore pre britskú verziu magazínu Harper's Bazaar povedala, že sa s muzikantom stretla v čase, keď skončila strednú školu. „Prekvapilo ma, keď som počula, že ten veľmi krátky čas, ktorý som ho poznala, charakterizoval ako randenie. Bola som jeho fanúšičkou a po skončení školy som išla na jeho koncert. Po šou mi navrhol, aby sme boli priatelia. On bol na turné a ja som nakrúcala film, takže sme si spolu len tak niekoľkokrát vyšli von, no uvedomila som si, že bol starší muž, ktorý sa o mňa zaujímal nevhodným spôsobom,“ objasnila herečka a dodala, že Moby zrejme využil tento vymyslený príbeh na podporu predaja svojej knihy.

Hudobník následne na jej vyjadrenie reagoval prostredníctvom Instagramu, kde zverejnil aj ich spoločnú fotografiu. Na zábere ju od pol pása nahý spevák drží okolo ramien, pričom obaja sa usmievajú. „Čítal som článok, v ktorom Natalie Portman uviedla, že sme spolu nikdy nerandili. Som z toho zmätený, keďže sme naozaj spolu chodili. Po krátkom čase, ktorý sme spolu strávili v roku 1999, sme celé roky zostali priateľmi. Mám rád Natalie a rešpektujem jej inteligenciu a aktivizmus. No ak mám byť úprimný, neviem si vysvetliť, prečo by skresľovala pravdu o našom (hoci krátkom) vzťahu. Príbeh, ktorý som uviedol v mojej knihe Then It Fell Apart je pravdivý, s množstvom fotografií, ktoré slúžia ako dôkazy,“ vyjadril sa.

P.S., úplne rešpektujem, že jej je ľúto, že so mnou randila (aby som bol férový, ja by som pravdepodobne takisto ľutoval, ak by som so mnou chodil). To však nemení fakty o našej krátkej romantickej minulosti,“ dodal Moby, ktorý je príbuzným zosnulého amerického spisovateľa Hermana Melvilla, autora románu Biela veľryba (1851). V najnovšom vyjadrení sa pritom ospravedlňuje aj za tento komentár a skutočnosť, že nerešpektoval jej reakciu.

Zdroj: SITA/instagram/topstar.sk

TV Program

22:35 MOST!
23:35 Myšlienky vraha IV.
00:35 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
22:25 18 ROKOV S TV JOJ
00:35 Dr. LUDSKY
01:45 Profesionáli VIII.
21:50 C.S.I.: Kriminálka Miami I.
22:45 18 ROKOV S TV JOJ
22:50 TIPOS INFO
22:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
22:40 Požiarnik Sam VIII.
22:55 Okido I.
22:15 Car a Matilda
00:00 Samec
01:30 Svítání