Oblačno
10°
Bratislava
Benjamín
31.3.2023
Mojím otcom je Prince, tvrdí väzeň z Colorada
Zdielať na
Hudba

Mojím otcom je Prince, tvrdí väzeň z Colorada

Väzeň Calvin Q. Williams z amerického štátu Colorado tvrdí, že jeho otcom je zosnulý hudobník a spevák Prince. Muž, ktorý pochádza z Kansas City v Missouri, požiadal súd, aby mu umožnil podstúpiť testy DNA.

Jeho matka Marsha Henson uviedla, že mala s interpretom nechránený pohlavný styk v júli 1976 v Kansas City po tom, ako spolu pili víno a následne zašli do hotela, kde splodili Williamsa, ktorý sa narodil 8. apríla 1977.

Krv na DNA

Súd v okrese Carver v štáte Minnesota nedávno povolil použitie krvi zosnulého speváka na testy DNA v prípade, že by sa do dedičského konania prihlásila osoba tvrdiaca, že je potomkom hudobnej legendy. Muzikant mal počas života len jedného syna, ktorý však krátko po narodení zomrel. Ako ale uviedol sudca Kevin Eide, počas dedičského konania môžu nastať komplikácie v otázke rodičovstva, a preto umožnil banke Bremen, ktorá v súčasnosti dohliada na Princov majetok, "analyzovať jeho krv vrátane vykonania genetických testov a ďalších analýz potrebných pre správu spevákovej pozostalosti".

Telo rodáka z Minneapolisu v štáte Minnesota našli 21. apríla vo výťahu v jeho dome v Chanhassene. Príčina úmrtia zatiaľ nie je známa. Jeho pozostatky krátko po pitve spopolnili. Neskôr úrady informovali, že Prince mal v čase úmrtia v tele liek proti bolesti. Okrem toho mal vraj veľmi málo červených krviniek, čo naznačuje, že bol chorý. Pred hudobníkovou smrťou sa pritom objavili informácie, podľa ktorých už dlhšie bojoval s chrípkou. Oficiálne výsledky pitvy a toxikologických testov budú známe neskôr.

Lieky nad predpis

Do vyšetrovania spevákovho úmrtia sa už zapojili federálne úrady, vrátane Národného úradu pre kontrolu obchodu s drogami (DEA). Ich úlohou je skúmať nelegálne užívanie či prípadné nelegálne obchodovanie s liekmi na predpis.

Prince, celým menom Prince Rogers Nelson, sa narodil 7. júna 1958 v muzikantskej rodine. Ako sedemročný sa začal učiť hrať na klavír, v 13 rokoch nasledovala gitara a o rok neskôr bicie. Interpret je považovaný za jedného z najväčších hudobných novátorov. Vo svojej tvorbe kombinoval množstvo žánrov ako funk, soul, rock, pop, džez alebo r'n'b. Debutoval v roku 1978 albumom For You. Odvtedy ponúkal nové nahrávky takmer každý rok, pričom vydal 39 štúdioviek.

Miliónový predaj

Svoj posledný album HITnRUN Phase Two vydal vlani v decembri. Medzi jeho úspešné single patria napríklad Purple Rain, 1999, When Doves Cry, Let's Go Crazy, Raspberry Beret, Kiss, Sign O' The Times, Batdance, Gett Off, Cream či The Most Beautiful Girl In The World. Je tiež autorom hitu Nothing Compares 2 U, ktorý preslávila speváčka Sinéad O'Connor.

Na celom svete predal viac ako 100 miliónov kópií nahrávok, na konte má sedem cien Grammy, štyri MTV Video Music Awards, jeden Zlatý glóbus aj Oscara. V roku 2004 ho uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy a podľa amerického magazínu Rolling Stone je 27. najlepším interpretom všetkých čias. Ako herec sa predstavil vo filmoch Purpurový dážď, Pod višňovým mesiacom alebo Graffiti Bridge. Dva razy sa oženil aj rozviedol. Dožil sa 57 rokov.

Princova smrť otriasla svetom:

Súvisiace články

Najčítanejšie