Jasno
15°
Bratislava
Eliška
7.10.2022
Prince mal v čase smrti v tele liek proti bolesti
Zdielať na
Hudba

Prince mal v čase smrti v tele liek proti bolesti

Zosnulý americký hudobník a spevák Prince mal v čase úmrtia v tele liek proti bolesti. Americkým novinám Star Tribune a televíznej stanici KSTP-TV potvrdili informáciu nemenované zdroje blízke vyšetrovaniu.

Tie takisto uviedli, že interpret mal veľmi málo červených krviniek, čo naznačuje, že bol chorý. Pred hudobníkovou smrťou sa pritom objavili informácie, podľa ktorých už dlhšie bojoval s chrípkou.

Hovorkyňa kancelárie súdneho lekára najnovšie správy zatiaľ nepotvrdila. Príčina úmrtia muzikanta, ktorého pozostatky krátko po pitve spopolnili, zatiaľ nie je známa. Oficiálne výsledky pitvy a toxikologických testov budú známe neskôr.

Nelegálne zneužívanie

Federálne úrady, vrátane Národného úradu pre kontrolu obchodu s drogami (DEA), v stredu potvrdili, že sa zapoja do vyšetrovania úmrtia legendárneho rodáka z Minneapolisu v Minnesote, ktorý zomrel 21. apríla vo veku 57 rokov v jeho dome v Chanhassene. Ich úlohou je skúmať nelegálne užívanie či prípadné nelegálne obchodovanie s liekmi na predpis.

Koncom apríla pritom úrady informovali, že v hudobníkovom dome našli lieky proti bolesti, ktoré sú dostupné na lekársky predpis. Zástupcovia DEA následne uviedli, že sa zapoja do vyšetrovania v prípade, ak by spomínané lieky súviseli so smrťou speváka.

V bezvedomí vo výťahu

William Mauzy, právny zástupca lekára Howarda Kornfelda špecializujúceho sa na liečenie závislostí, potvrdil, že jeho klienta večer pred Princovým úmrtím kontaktovali hudobníkovi zástupcovia z dôvodu "života zachraňujúcej misie". Kalifornský lekár však nemohol odcestovať a poslal svojho syna Andrewa Kornfelda, ktorý takisto pracuje v centre Recovery Without Walls. Po Kornfeldovom príchode do spevákovho domu ale Princa nemohli nájsť. Napokon ho objavil jeho zamestnanec vo výťahu v bezvedomí a lekár privolal pomoc.

Súd už medzičasom začal proces delenia majetku zosnulého interpreta, ktorý podľa jeho sestry Tyky Nelson nezanechal poslednú vôľu. Sudca Kevin Eide počas pojednávania vyhlásil, že sa dokument zatiaľ iba nenašiel. Zároveň za dedičov, ak sa posledná vôľa nenájde, uznal okrem Nelson aj Princových piatich nevlastných súrodencov.

Súvisiace články

Najčítanejšie