Bartošovej (†48) som chcel pomôcť, tvrdí Mojsej (46)

Bartošovej (†48) som chcel pomôcť, tvrdí Mojsej (46)

Hudobník Braňo Mojsej chcel pomôcť zosnulej speváčke Ivete Bartošovej! Podľa vlastných slov jej vybavil lôžko na psychiatrii, kde sa sám liečil. Jej manžel Josef Rychtář to odmietol.

Izba na psychiatrii

"Bol som ochotný zaplatiť prevoz," tvrdí abstinujúci alkoholik Braňo Mojsej. Ten sa na košickej psychiatrii liečil tiež. 

"Všetci dokopy sa na to vy****ali," tvrdí Mojsej. Na základe článkov v novinách im išiel pomoc ponúknuť aj Mojsejov sprostredkovateľ. Vdovec Josef Rychtář to podľa Mojseja rázne odmietol.

"Údajne sa zvrtol na bránke. Niečo odvrkol so sumou 100 000 českých korún a zabuchol," dodáva Mojsej.

Speváčka Iveta Bartošová spáchala samovraždu 29. apríla, keď skočila pod vlak. Médiám to krátko po jej smrti potvrdil jej muž Josef Rychtář. Odvtedy sa roztočil kolotoč, ktorý pripomína komédiu. V hlavnej úlohe sú traja muži Ivety Bartošovej na čele s Josefom Rychtářom.

Rychtář ukázal list, ktorý Bartošová napísala pre syna Artura, pobil sa s jej samozvaným ochrancom Zděňkom Macurom, či preliezal plot cestou na miesto jej smrti.

Horúco okolo pohrebu

Poriadne horúco je aj okolo pohrebu speváčky. Kým Rychtář chcel poriadne okázalý pohreb, syn Artur a jeho otec Ladislav Štaidl s Bartošovej mamou rodinnú rozlúčku. Rychtář nakoniec ustúpil, no Arturovi odkázal, že bude ľutovať. 

"Otec ustúpil tlaku rodiny, pretože stojí o to, aby sa Artur mohol rozlúčiť so svojou maminkou. Nalieha naňho, aby neposlúchol otca Ladislava Štaidla. Mal by sa rozhodnúť sám. Už nikdy nebude mať možnosť to napraviť a mohol by to ľutovať po celý zvyšok života," konštatoval syn Josefa Rychtářa Jan.

Podiel na samovražde nemá

Podľa najnovších informácií prokuratúry, Rychtář (56) nie je zodpovedný za smrť Ivety Bartošovej. Štátna zástupkyňa Kamila Vidová, ktorá spolu s policajtmi smrť obľúbenej speváčky preveruje, totiž pre TN.cz povedala, že zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by Rychtář mal na samovražde Ivety akýkoľvek podiel.

Päť hodín na polícii

Vyšetrovanie ale nekončí, hoci je Josef Rychtář práve teraz pred zákonom čistý ako ľalia. Všetko sa v budúcnosti môže ešte zmeniť. Josef Rychtář (56) odišiel v utorok okolo deviatej na policajnú stanicu. Tam ho vypočúvali kriminalisti. Podávali si ho dlhých 5 hodín! Možností, prečo ho policajti držali tak dlho, je hneď niekoľko.

"V jeho prípade sa polícia určite zaoberá aj tým, prečo potom, čo niekoľko dní pred samovraždou našiel list na rozlúčku, to neoznámil polícii, ani nijako inak neriešil," prezradil jeden z možných dôvodov dlhého výsluchu Rychtářa bývalý kriminalista Josef Doucha. VIAC TU.

Zdroj: topstar.sk

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:55 Súdna sieň
09:55 Súdna sieň
08:00 Panelák VII.
09:10 Simpsonovci XXIII.
09:35 Simpsonovci XXIII.
07:35 OCHRANCOVIA
08:30 OCHRANCOVIA
09:35 Prvé oddelenie II.
08:15 Viking Vicky
08:35 Máša a medveď III.
08:40 Máša a medveď III.
07:50 Děkan Spanley
09:40 Žena z mých snů
11:25 Králové hor