Rychtář (56) za smrť Bartošovej (†48) nemôže, hovorí štátna žalobkyňa

Rychtář (56) za smrť Bartošovej (†48) nemôže, hovorí štátna žalobkyňa

Vyzerá to tak, že Josef Rychtář (56) môže zatiaľ pokojne spávať. Aj keď ho polícia pre samovraždu Ivety Bartošovej (†48)vypočúvala dlhých päť hodín, z čerstvého vdovca zrejme nič nedostali, píše český portál TN.cz

Nemá podiel na jej smrti

Štátna zástupkyňa Kamila Vidová, ktorá spolu s policajtmi smrť obľúbenej speváčky preveruje, totiž pre TN.cz povedala, že zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by Rychtář mal na samovražde Ivety akýkoľvek podiel.

Vyšetrovanie ale nekončí, hoci je Josef Rychtář práve teraz pred zákonom čistý ako ľalia. Všetko sa v budúcnosti môže ešte zmeniť.

Josef Rychtář (56) odišiel v utorok okolo deviatej na policajnú stanicu. Tam ho vypočúvali kriminalisti. Podávali si ho dlhých 5 hodín!

"Pán Rychtář mal určite čo vysvetľovať! Päťhodinový výsluch mi rozhodne nepríde ako prehnane dlhá doba," uviedol pre český portál Blesk.cz bývalý elitný kriminalista Josef Doucha.

Možností, prečo ho policajti držali tak dlho, je hneď niekoľko. "V jeho prípade sa polícia určite zaoberá aj tým, prečo potom, čo niekoľko dní pred samovraždou našiel list na rozlúčku, to neoznámil polícii, ani nijako inak neriešil," prezradil jeden z možných dôvodov Rychtářa na polícii.

Polícia sa pýta tiež na situáciu u nich doma pár dní pred tragédiou. "Bol to človek, ktorý bol dlhú dobu najbližšie k osobe, ktorá si siahla na život. Políciu zaujíma, ako sa tá osoba správala v poslednej dobe pred svojou smrťou," dodal.

"Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre podozrenie zo spáchania prečinu účasti na samovražde" povedala zástupkyňa Kamila Vildová. "V takýchto prípadoch ide o úplne štandardný postup," dodala.

Kým Rychtář vypovedal vo veci samovraždy Ivety Bartošovej, pohrebná služba vyviezla z patológie vo vinohradskej nemocnici jej telo a následne ho v rakve odviezla do strašnického krematória, kde bude uložené až do pohrebu.

Rychtářova sestra a syn na polícii

V stredu doobeda bol na polícií vypovedať syn Josefa Rychtářa Jan Rychtář (27), ktorý je jeho pravou rukou. Naviac sa mu krátko pred smrťou narodil syn a Iveta sa s ním stretla aj v pôrodnici, keď prišla navštíviť svojho nevlastného vnúčika, píše český portál Blesk.cz.

V deň tragédie doprevádzal Jan svojho otca na políciu. Ten vypovedal vo veci bitky, ktorá sa strhla medzi Josefom Rychtářom a Zdeňkom Macurom na speváčkinom koncerte ešte v roku 2013.

Jan Rychtář sa na polícii zdržal asi dve hodiny. Jeho otec medzitým opäť navštívil pohrebnú službu v Říčanoch. Tá zabezpečovala prevoz pozostatkov speváčky do krematória.

Výsluchy kvôli samovražde Ivety Bartošovej však ešte nekončí. Polícia si predvolala dokonca aj sestru vdovca Jarmilu, ktorá má tiež vniesť svetlo do udalosti posledných dní speváčky.

Jarmila bola po smrti Ivety bartošovej tiež veľmi blízko. Hneď druhý deň po tragédii ukazovala svadobné šaty so striebornými ozdobami, v ktorých ju chcel Rychtář pochovať.

Rychtář odchádza na políciu, pozrite si reportáž:

Zdroj: topstar.sk, TN.cz, Blesk.cz

TV Program

23:50 Kosti
00:50 Dr. Dokonalý
01:40 Krimi
23:15 10 000 svätých
01:25 Najlepšie svetové videá II.
02:10 DEDIČSTVO
22:55 Vraždy, ktoré šokovali XXIII.
23:55 Tajné životy boháčov IV.
00:25 Tajné životy boháčov IV.
23:30 Arthur a Minimojovia
23:55 Kúzlovanie
00:05 Rapotáčik 2
22:10 Hotel Artemis
23:55 Strážce spravedlnosti I.
00:40 Strážce spravedlnosti I.