Artur, budeš ľutovať, odkazuje Rychtář (56)

Artur, budeš ľutovať, odkazuje Rychtář (56)

Čim viac sa blíži pohreb Ivety Bartošovej (†48), tým viac to medzi pozostalými vrie. Vojna sa stupňuje. A meno speváčky sa používa ako štít. Na jednej strane barikády stojí Josef Rychtář (56), na druhej speváčkina rodina, syn Artur (17), mama Svatava (74), súrodenci Ivana (48) a Lumír (50), píše český portál Aha!.

Pochovaná bude v Uhříněvsi

Rozbuškou bolo parte, ktoré v pondelok vyvesil na bránu Bartošovej vily vdovec Josef Rychtář (56). Podpísaní sú na ňom všetci, píše český portál Aha!.

"Artur Štaidl, Svatava, Lumír a Ivana Bartošovci prehlasujú, že k žiadnej dohode medzi pánom Rychtářom o pohrebe ani uložení Ivety Bartošovej nedošlo. Nemáme s tým nič," dištancovala sa rodina Ivety Bartošovej.

"Otec ustúpil tlaku rodiny, pretože stojí o to, aby sa Artur mohol rozlúčiť so svojou maminkou. Nalieha naňho, aby neposlúchol otca Ladislava Štaidla. Mal by sa rozhodnúť sám. Už nikdy nebude mať možnosť to napraviť a mohol by to ľutovať po celý zvyšok života," konštatoval syn Josefa Rychtářa Jan. 

Josef Rychtář chce pochovať Ivetu v Uhříněvsi. "Prežila tu najkrajšiu časť života, sama si toto miesto vybrala za svoj domov a vychovala tu svojho syna, tak kde inde by mala byť pochovaná?," tlmočí Jan otcove slová.

Rychtář chcel pôvodne usporiadať veľký a pompézny pohreb. Do rakvy jej chcel obliecť svadobné šaty, ustúpil však aj v tomto.

Na verejný pohreb neprídem

Hudobník a textár Ladislav Štaidl sa nechcel k smrti bývalej manželky vôbec vyjadrovať. Ide mu len o jediné, chce svojho syna v najťažšej chvíli ochrániť od ešte väčšej bolesti. "Dúfam, že sa mi podarí ušetriť Artura traumy," povedal skladateľ pre český portál Blesk.cz.

Zatiaľ čo Rychtář chce pompéznu rozlúčku v prítomnosti širokej verejnosti, Štaidl chce pohreb len v rodinnom kruhu. A rovnako to vníma aj dospievajúci Artur. "Pokiaľ bude pohreb verejný, ja sa s tebou nerozlúčim, maminka," povedal.

Skutočný príbeh Ivety Bartošovej:

Vyhlásenie rodiny

Spoločné vyhlásenie vydal syn zosnulej speváčky Artur, jej matka Svatava a súrodenci Lumír a Ivana, píše český portál Blesk.cz

"Pán Rychtář rozhodol o usporiadaní žatvy pre bulvárne médiá. Sám chce byť v hlavnej úlohe. Takáto rozlúčku s milovanou osobou by však bolo pre jej najbližších natoľko traumatizujúca a nedôstojná, že sa jej nezúčastnia. Ak sa podarí zabrániť pánovi Rychtářovi v jeho odhodlaní nevydať rodine pozostatky zosnulej, budú bez účasti médií uložené do rodinného hrobu v kruhu najbližších príbuzných," stojí vo vyhlásení.

"Chápem, že má na to pán Rychtář právo podľa zákona, hovorí mu ale niečo právo morálne a pieta?," rozhorčuje sa fotograf a rodinný priateľ Miloš Schmiedberger. 

Rychtář chce usporiadať verejný pohreb v pražskom krematóriu Strašnice. Dátum zatiaľ neoznámil. Väčšina zástupcov českej popovej scény sa v spore medzi rodinou a vdovcom postavila za príbuzných Bartošovej. Odmietajú sa zúčastniť verejnej poslednej rozlúčky.

Zdroj: topstar.sk, Aha!, Blesk.cz

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:30 Súdna sieň
06:10 DEDIČSTVO
07:35 Panelák
05:20 Hoď svišťom
05:55 POLICAJTI V AKCII
06:55 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:40 Barva kouzel II.: Lehké fantastično
07:25 Diana
09:30 Příšerky pod hladinou