Rychtář (56) ustúpil, pohreb bude súkromný

Rychtář (56) ustúpil, pohreb bude súkromný

Dlhých šesť dní trvá vojna medzi vdovcom Josefom Rychtářom (56) a Ivetinou rodinou kvôli pohrebu. Nevedia sa dohodnúť, či bude verejný, alebo súkromný. Rychtář chcel verejný pohreb za prítomnosti médií, zatiaľ čo Ivetina mama a tiež syn Artur sa chceli rozlúčiť len v rodinnom kruhu.

Hádky pokračujú

Slovná prestrelka medzi Ladislavom Štaidlom a Josefom Rychtářom pokračuje! Stále sa nevedia dohodnúť na poslednej rozlúčke so speváčkou.

Vyjadrovať sa začali aj hviezdy šoubiznisu, ktoré podporili v tejto slovnej vojne práve rodinu.

Rychtář aj naďalej trval na svojom, však on je jej manžel a najlepšie vie, čo by si Iveta priala.

Obrad chcel s najväčšou pompou, v prítomnosti kamier a fotoaparátov a telo chcel uložiť na cintoríne v neďalekých Říčanoch pri Prahe, píše český portál Aha!

Vyzerá to však tak, že Rychtář musel ustúpiť. V pondelok popoludní zverejnil parte na bránu Ivetinho domu, kde sa píše, že obrad bude neverejný a bez prítomnosti médií - "S našou milovanou Ivetou se rozlúčime v úzkom kruhu rodinnom bez účasti verejnosti a médií."

Hoci Rychtář na oko ustúpil, nie je všetko tak, ako sa zdá. "Artur Štaidl, Svatava, Lumír a Ivana Bartošovci prehlasujú, že k žiadnej dohode s pánom Rychtářom o pohrebu ani uložení Ivety Bartošovej nedošlo, a preto s vydaním parte nemajú nič spoločné," uviedla rodina Ivety Bartošovej denníku Blesk.cz.

Stále ešte nie je jasné, kde sa bude obrad konať. Najskôr hovoril Josef Rychtář o veľkej obradnej sieni v Prahe - Strašniciach. Momentálne sa šušká o síce rovnakom mieste, ale o malej obradnej sieni.

Rodina by však chcela pochovať Ivetu vo Frenštáte, kde leží aj jej otec Karel (†72). 

Rychtář vyvesil parte, pozrite si reportáž:

Chcú pohreb v rodinnom kruhu

Hudobník a textár Ladislav Štaidl sa nechcel k smrti bývalej manželky vôbec vyjadrovať. Ide mu len o jediné, chce svojho syna v najťažšej chvíli ochrániť od ešte väčšej bolesti. "Dúfam, že sa mi podarí ušetriť Artura traumy," povedal skladateľ pre český portál Blesk.cz.

Zatiaľ čo Rychtář chce pompéznu rozlúčku v prítomnosti širokej verejnosti, Štaidl chce pohreb len v rodinnom kruhu. A rovnako to vníma aj dospievajúci Artur. "Pokiaľ bude pohreb verejný, ja sa s tebou nerozlúčim, maminka," povedal.

Pozrite si skutočný príbeh Ivety Bartošovej:

Zdroj: topstar.sk, Ahaonline.cz, Blesk.cz

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

12:25 DIVOKÉ KONE
13:45 Súdna sieň
14:35 Súdna sieň
12:05 Mutanti
13:20 Hoď svišťom
14:05 Kutyil s.r.o. II.
13:05 JAG IV.
14:05 Tajomstvá a lži II.
15:05 Policajt z L.A.
12:55 Agi Bagi II.
13:15 Malý medvedík
13:40 Policajná hliadka
11:25 Rivalky na hrazdě
13:15 Příběhy ze Země Oz: Dorotčin návrat
14:55 Žena z mých snů