Iveta (†48) nenávidela svoju rodinu, tvrdí Rychtář

Iveta (†48) nenávidela svoju rodinu, tvrdí Rychtář

Nenávidela svoju rodinu, tvrdí Rychtář. A to je dôvod, prečo čerstvý vdovec odmieta vyhovieť speváčkinej rodine, aby jej posledná rozlúčka bola len v rodinnom kruhu. Naopak, chce veľkolepý pohreb. Podľa neho si ho Iveta zaslúži, píše český portál Super.cz.

Problematické vzťahy

Vdovec Josef Rychtář (56) aj naďalej trvá na svojom. Pre Ivetu chce pompéznu poslednú rozlúčku. Nemala by podľa neho chýbať ani verejnosť, píše český portál Super.cz

Tvrdí však, že médiám bude vstup zakázaný. Speváčkina najbližšia rodina a tiež jej syn Artur sa veľkolepého pohrebu odmietli zúčastniť.

Rychtář ale má vysvetlenie. Tvrdí, že nejde o kamery a fotoaparáty, ale o rodinné vzťahy.

"Nikto nemôže poprieť, že mala zlé vzťahy s rodinou. S matkou, sestrou aj s bratom," vysvetľuje. Naznačuje tiež, že preto by si ani Iveta rodinu na svojej poslednej rozlúčke nepriala. A on jej vyhovie. Nie im, ale svojej nebohej manželke.

Bartošová nemala s rodinou najvrúcnejšie vzťahy. Niekoľkokrát vlastnej matke vyčítala, že ju od malička nemala rada, čo pani Svatava s plačom viackrát odmietla.

Na svoju sestru Ivanu vždy žiarlila a do poslednej chvíle ju to neprešlo. O Lumírovi tiež nemala najlepšiu mienku.

Pravdou však je, že práve brat s mamou sa jej snažili opakovane podávať pomocnú ruku. Výčitky voči rodinným príslušníkom zrejme neboli založené na racionálnom základe.

Napriek všetkému však vdovec trvá na tom, že bude rešpektovať poslednú vôľu svojej manželky. Údajne sľúbil, že pouvažuje nad možnosťou usporiadať dve smútočné rozlúčky, ale zatiaľ to podľa jeho vyjadrení skôr vyzerá tak, že zrealizuje svoje plány, z ktorých nehodlá upustiť.

Pozrite si skutočný príbeh Ivety Bartošovej:

Vyhlásenie rodiny

Spoločné vyhlásenie vydal syn zosnulej speváčky Artur, jej matka Svatava a súrodenci Lumír a Ivana, píše český portál Blesk.cz

"Pán Rychtář rozhodol o usporiadaní žatvy pre bulvárne médiá. Sám chce byť v hlavnej úlohe. Takáto rozlúčku s milovanou osobou by však bolo pre jej najbližších natoľko traumatizujúca a nedôstojná, že sa jej nezúčastnia. Ak sa podarí zabrániť pánovi Rychtářovi v jeho odhodlaní nevydať rodine pozostatky zosnulej, budú bez účasti médií uložené do rodinného hrobu v kruhu najbližších príbuzných," stojí vo vyhlásení.

"Chápem, že má na to pán Rychtář právo podľa zákona, hovorí mu ale niečo právo morálne a pieta?," rozhorčuje sa fotograf a rodinný priateľ Miloš Schmiedberger. 

Rychtář chce usporiadať verejný pohreb v pražskom krematóriu Strašnice. Dátum zatiaľ neoznámil. Väčšina zástupcov českej popovej scény sa v spore medzi rodinou a vdovcom postavila za príbuzných Bartošovej. Odmietajú sa zúčastniť verejného pohrebu.

Chcú pohreb v rodinnom kruhu

Hudobník a textár Ladislav Štaidl sa nechcel k smrti bývalej manželky vôbec vyjadrovať. Ide mu len o jediné, chce svojho syna v najťažšej chvíli ochrániť od ešte väčšej bolesti. "Dúfam, že sa mi podarí ušetriť Artura traumy," povedal skladateľ pre český portál Blesk.cz.

Zatiaľ čo Rychtář chce pompéznu rozlúčku v prítomnosti širokej verejnosti, Štaidl chce pohreb len v rodinnom kruhu. A rovnako to vníma aj dospeivajúci Artur. "Pokiaľ bude pohreb verejný, ja sa s tebou nerozlúčim, maminka," povedal.

Zdroj: topstar.sk, Super.cz, Blesk.cz

TV Program

14:00 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
15:30 Extrémni žgrloši III.
16:00 BUČKOVCI 3
14:35 EXTRÉMNE PRÍPADY
15:35 Profesionáli VIII.
16:30 Simpsonovci XXIII.
14:30 Dr. House VII.
15:25 C.S.I.: Kriminálka Miami I.
16:20 Hawaii 5.0 VIII.
15:05 Ruby z dúhy I.
15:25 Strážca vesmíru Roger
15:35 Zabi nudu!
14:55 Hluboká voda
16:45 Mozek v plamenech
18:25 Z ulice na green