Iveta Bartošová (†48) je mŕtva! Spáchala samovraždu

Iveta Bartošová (†48) je mŕtva! Spáchala samovraždu

PRAHA / Speváčka Iveta Bartošová spáchala samovraždu, potvrdil to portálu tn.cz jej manžel Josef Rychtář. Svoj život mala ukončiť skokom pod vlak v Uhříněvsi.

Rychtář smrť potvrdil

Hovorkyňa pražskej záchrannej služby Jiřina Ernestová uviedla, že záchranná služba zasahovala na železničnom prejazde v Uhříněvsi, kde vlak zrazil 48-ročnú ženu. Utrpela zranenia nezlúčiteľné so životom, povedala bez ďalších podrobností.

Reportáž z miesta tragédie:

"K stretu došlo priamo na koľajisku. S najväčšou pravdepodobnosťou osoba čakala, kým vlak príde na jej úroveň a potom pod neho skočila," povedala policajná hovorkyňa Andrea Zoulová.

Ženu zrazil v utorok o 11:30 osobný vlak na trase z Prahy do Benešova. Miesto nešťastia v okolí železničného prejazdu, cez ktorý vedie cesta u Uhříněvsi do Benic, policajti označili páskou. Na miesto sa prišlo pozrieť aj niekoľko miestnych ľudí. Prácu vyšetrovateľov z diaľky sleduje aj množstvo novinárov.

"Je to tak," potvrdil informáciu pre portál TN.cz a pre prask.tv manžel Ivety Bartošovej Josef Rychtář. Viac však uviesť nechcel. Niekdajšia trojnásobná slávica v posledných rokoch bojovala so závislosťami na alkohole a liekoch a pokúšala sa nadviazať na svoju úspešnú kariéru. Jej osud plnil stránky českého bulváru. Pozrite si skutočný príbeh speváčky.

Bartošová má 17-ročného syna Artura, ktorého otcom je Ladislav Štaidl. Poprvýkrát sa vydala v roku 2008 za herca a producenta Jiřího Pomejeho, minulý rok si vzala podnikateľa Josefa Rychtářa.

Podľa denníka Blesk Iveta Bartošová nechala svojmu manželovi Josefovi Rychtářovi list na rozlúčku spolu s namaľovaným obrazom. "Budem na teba spomínať od inakadiaľ," malo stáť v liste.

Rychtář v psychiatrickej liečebni

Manžel Ivety Bartošovej Josef Rychtář sa po tragédii zrútil a dostal psychotický záchvat. Podľa reportérov Blesk.cz pred domom Bartošovej zasahovala polícia a dve sanitky. 

"Zasahujú z dôvodu agresívnej psychózy muža. Či bude prevezený do psychiatrického zariadenia je zatiaľ predčasné hovoriť," povedala pre Blesk.cz hvoorkyňa pražskej záchranky Jiřina Ernestová.

O pár minút už záchranári naložili psychicky zrúteného Josefa Rychtářa do sanitky a podľa informácií Blesk ho odviezli do psychiatrickej liečebne v Bohniciach. Podľa dostupných informácií Rychtář z bohnickej nemocnice po dvoch hodinách utiekol. 

Macura: Rychtář je vrah!

K smrti Ivety Bartošovej sa vyjadril aj jej oddaný fanúšik Zdeněk Macura. "Je to jej vrah! Celú dobu plánoval jej vraždu! Vrah! Všade to prosím a všetkým povedzte. Je to odporný špinavý vrah," povedal pre tn.cz.

Zdrvený Martucci

"Ja, ja vôbec neviem čo mám v tejto chvíli povedať. Som veľmi zvedavý na to, ako celú vec polícia a úrady vyšetria. Nechcem na nikoho ukazovať prstom, ale je mi... Je mi to hrozne ľúto, čo sa stalo, nehnevajte sa, nemôžem hovoriť," povedal bývalý priateľ Ivety Bartošovej Domenico Martucci pre portál extra.cz.

Janáček: Čítankový príklad bulváru

Producent a hudobník František Janeček, ktorý pre Bartošovú napísal napríklad hit Lét, uviedol, že by sa na sebou mali zamyslieť najmä zástupcovia bulvárnej tlače. Podľa jeho slov "Ivetu uštvali".

"Bola fenoménom a úžasnou speváčkou. Ľudsky to bolo milé dievča a pre publikum "princezná z Moravy". Na tragédiu sa podpísala súhra nešťastných náhod, ale je to čítankový príklad, ako sa na niekom môže podpísať bulvár. Je mi to veľmi ľúto aj s ohľadom na jej syna Artura," povedal Janeček.

Michal David: Je to pre mňa veľký šok

"Strávili sme spolu istú profesijnú etapu, napísal som pre ňu pesničky, poznal som sa s ňou roky, pomáhal jej, keď sa pokúšala o návrat. Ale toto by som rozhodne nečakal. Aj keď všetci vieme, že prechádzala ťažkým životným obdobím.

Pracovne sme sa naposledy stretli pred dvoma alebo troma mesiacmi v televízii, ale nedávno sme zažili ešte jedno náhodné stretnutie, na čerpacej stanici cestou na koncert. Až ma prekvapilo, ako sa drží, skvele vyzerala, ešte som jej hovoril, ako jej to veľmi pristane. Tým väčší šok je to pre mňa, nehnevajte sa, ale viac vám teraz nedokážem povedať,“ vyjadril sa pre iDnes hudobník Michal David.

Karel Gott: Čokoľvek povedať je zbytočné

"Milí priaznivci, je to pár minút, čo som sa dozvedel tú hroznú správu. Je to veľká ľudská tragédia, preto upúšťam od akýchkoľvek spomienok na Ivetu... Povedať čokoľvek v tejto chvíli je celkom zbytočné. Váš Karel,“ napísal na sociálnu sieť Facebook spevák Karel Gott.

Kariéra vďaka talentovej súťaži

Iveta Bartošová sa narodila 8. apríla 1966 v Čeladnej. Hudobnú kariéru odštartovala vďaka talentovej súťaži v roku 1983, kde sa spoznala s Petrom Sepéšim, ktorý bol jej partnerom a tiež spolu vystupovali.

Sepéši však v roku 1985 zomrel pri nehode. Bartošová následne začala pôsobiť ako sólová speváčka, celkovo vydala sedemnásť albumov a účinkovala v ôsmich muzikáloch. Ako herečka sa predstavila aj vo filmoch ako Svadba upírov (1993) alebo Posledný výkrik (2012).

S Rychtářom začala chodiť po tom, ako stroskotal jej vzťah s Talianom Domenicom Martuccim. Predtým bola vydatá za herca Jiřího Pomejeho, s ktorým sa rozviedla v októbri 2010. Speváčka mala syna Artura, ktorý je od septembra 2011 natrvalo zverený do opatery jeho otca Ladislava Štaidla. Dôvodom je fakt, že speváčka sa o syna nedokázal starať.

V zajatí médií

"Nemám žiadne súkromie, je to ťažké," povedala Iveta Bartošová. Sama už nechodila ani okolo domu. Necítila sa jednoducho bezpečne. "Keby tu tí fotografi boli jeden deň, tak sa to dá ešte prekusnúť," povedal Ivetin manžel Josef Rychtař. 

Iveta Bartošová hovorí, že ju prenasledujú médiá, pozrite si reportáž:

Podľa Ivety sa neustála prítomnosť novinárov pred jej domom podpísala aj na jej psychike. Speváčka sa uzavrela do seba a bála sa vychádzať z domu. "Von môžem ísť len s manželom," potvrdila aj samotná speváčka. Bartošová v jednom z rozhovorov povedala, že tajne dúfa, že celé toto prenasledovanie raz skončí. VIAC TU. 

Iveta Bartošová v poslednej dobe výrazne schudla, pozrite si reportáž:

Sledujte reláciu Iveta Bartošová - špeciál o 21:35 na TV JOJ

Zdroj: noviny.sk, ČTK, FTV Prima

TV Program

05:25 Noviny TV JOJ
06:15 Káčerovo
06:40 Alvin a Chipmunkovia: Stretnutie s vlkolakom
05:05 Súdna sieň
05:50 Súdna sieň
07:15 Slnečná
05:25 15 minút. kuchár
06:00 15 minút. kuchár
06:30 Keď je pečenie umenie III.
05:00 Pat a Mat
05:10 Zabi nudu! II.
05:15 Tashiho svet
06:35 Tygří oči
08:20 Štěstí jménem Lucky
10:05 Okruh