Jasno
17°
Bratislava
František
4.10.2022
TOTO skúša s len dvojmesačnou Bellou?! Marián Gáborík prekvapil VIDEOM!
Zdielať na
Šport

TOTO skúša s len dvojmesačnou Bellou?! Marián Gáborík prekvapil VIDEOM!

Archívna reportáž

Mnohí rodičia sa na potomka pripravia skutočne dôsledne. Vopred majú jasno v tom, čomu sa dieťa bude venovať, kam pôjde do školy, čo z neho bude, akému športu sa bude venovať a podobne. Je jasné, že u Gáboríkovcov sa dohodli minimálne na tom, že malá Bella bude bilinguálna.

Je všeobecne známe, že detský mozog je ako špongia - nasáva úplne všetko, čo sa okolo neho deje a ukladá si to hlboko do pamäte. Preto mnohí odborníci odporúčajú začať s deťmi už od raného veku napríklad komunikovať v cudzej reči. Bilingválne rodiny sú ideálnym prostredím pre dieťa, ktoré má v budúcnosti dokonalo ovládať jeden, či viac cudzích rečí.

Marián a Ivana sú síce Slováci, no po rokoch v USA je už Gáboríkova angličtina na vysokej úrovni. Podľa všetkého bude teda zohrávať v ranom detstve svojej dcéry úlohu anglicky hovoriaceho rodiča. Odporúča sa, aby každý rodič hovoril s dieťaťom stále rovnakým jazykom.

Takto spolu klebetia:

​Ak teda Marián začal po anglicky, bude sa zrejme s Bellou rozprávať neustále len anglicky. Za slovenčinu bude v tom prípade zodpovedná Ivana. Na videu, ktoré Marián zverejnil v instastories, sa Belle prihovára po anglicky. "Klebetíme. No povedz mi, hovor," vyzýva svoju dvojmesačnú dcérku. A Bella pekne reaguje, zjavne sa jej klábosenie s ocinkom páči.

Už predtým bolo zrejmé, že rodičia sú odhodlaní spraviť pre Bellu maximum, aby napredovala raketovým tempom. Naštudovali si, ako správne s novorodencom manipulovať, nakúpili hračky, ktoré rozvíjajú, a najmä - venujú sa jej. Ivana prekvapila videom, na ktorom je zrejmé, že Bella by už rada posunula vpred, no skutočne si ešte musí chvíľku počkať, je ešte veľmi maličká. Zato baby masáž je ideálna. "Náš večerný rituál s Bellou spojený s masážou a kúpeľom bude od dnes takou čerešničkou na torte. A teda ja tu masáž budem konečne vykonávať správne," napísala Ivana po absolvovaní kurzu.

Súvisiace články

Najčítanejšie