Jasno
-5°
Bratislava
Oldrich
3.12.2023
Pád na dno! Zažiaril v slávnom trháku, potom prepadol drogám a chcel byť dílerom!
Zdielať na

Pád na dno! Zažiaril v slávnom trháku, potom prepadol drogám a chcel byť dílerom!

Americký herec Wes Bentley (44), ktorý sa dostal do povedomia divákov vďaka oscarovému filmu Americká krása, si po jeho uvedení na filmové plátna prešiel svojím osobným peklom. Tak, ako vo filme, aj on mal čo dočinenia s drogami. Jeden čas bol aj závislý a uvažoval vraj aj o tom, že sa stane dílerom. A keď u neho našli policajti heroín, mal problém aj so zákonom. No zdá sa, že dostal druhú šancu.

​Je až neuveriteľné, koľkým nádejným hviezdam sa nepodarilo zvládnuť popularitu. Niektorí zlyhali viac, iní menej, uhrančivý krásavec bol len krok od toho, aby to dopadlo úplne najhoršie. Užívať heroín je ako ruská ruleta, našťastie, jemu sa podarilo zo závislosti dostať. Pre NY Times priznal, že boli časy, keď do seba pchal potenciálne smrtiace koktejly kokaínu, heroínu a alkoholu.

Toto temné obdobie veľmi ľutuje, a aj nečudo - v roku 2008 ho zatkli pre držanie heroínu a použitie falošnej stodolárovky. Pre mnohých by to bol koniec kariéry aj nádejí, pri Wesovi ale opäť stála šťastena, hoci si to vtedy nemyslel. "Toto je zrejme moja poslednuá herecká úloha... Budem drogový díler a DJ," premietal si svoju budúcnosť o pár mesiacov neskôr, keď nakrúcal thriller Dolanov cadillac.

Wes si zahral v seriáli Yellowstone okrem iných známych tvárí aj po boku herca Kevina Costnera:  

​Teraz slávi úspech v novom seriáli Yellowstone a postava zloducha Jammieho Duttona, ktorú stvárňuje, má k drogám tiež blízko. Azda aj preto nie je pre Bentleya jednoduché nepodľahnúť komplikovanej úlohe a neprenášať ju v podobe emócií či správania aj do svojho súkromia.  "Vždy som sa so svojím smútkom vyrovnával pomocou niečoho ako je komédia, humor alebo v istom momente drogy, alebo som sa ho snažil jednoducho ignorovať a nájsť si z neho inú cestu. Ale to nemôžete robiť, keď sa snažíte stvárniť niečí smútok. Musíte ho tam nechať. To bolo na tom všetkom najťažšie a trochu to zaťažilo môj život," okomentoval svoju veľkú rolu po boku superhviezdy Costnera.

Wes ešte ako mladý nádejný herec vo filme Americká krása: 

Svoju postavu Jamieho sa snaží zahrať tak presvedčivo, že aj v bežnom živote si ho s ním mnohí fanúšikovia stotožňujú a radia mu, ako sa dostať z problémov. Z tých jeho skutočných, keď bral tvrdé drogy, mu pomohol dostať sa jeho kolega. "Vždy to budem ľutovať," kajá sa Bentley za svoj niekdajší spôsob života. "Verím v osud a verím, že som si tým všetkým prešiel, spôsobil to a zažil, pretože som sa mal dostať sem. Je veľa vecí, ktoré ľutujem, ale som so svojím životom jednoducho veľmi spokojný," konštatuje na záver optimisticky a ostáva veriť, že už nikdy neskĺzne na zlé chodníčky.

Súvisiace články

Pre ženu

Najčítanejšie