Jasno
-7°
Bratislava
Oldrich
3.12.2023
TOMUTO sa ťažko verí! Zverejnili príčinu smrti legendárnej akčnej hviezdy (†32)!
Zdielať na

TOMUTO sa ťažko verí! Zverejnili príčinu smrti legendárnej akčnej hviezdy (†32)!

Zdroj: www.people.com

Po dlhých rokoch vyšla nedávno najavo príčina skonu legendárnej hollywoodskej hviezdy Bruce Leeho v roku 1973 v Hongkongu. Dlho sa špekulovalo nad záhadou jeho náhleho odchodu, keď bol ako mladý muž a legenda bojových umení pri plnej sile. Pri pitve síce odhalili, že príčinou bol opuch mozgu, ale prečo k nemu došlo mali až teraz vyriešiť lekári, keď prišli s veľmi zaujímavým teoretickým záverom.

​Keďže v čase úmrtia sa zdržiaval Lee v Hongkongu, kde nakrúcal film, podaktorí mali podozrenie, že ho zavraždili  vyhlásené čínske gangsterské mafie. Našli sa ale aj takí, ktorí v tom videli prsty žiarlivej milenky, ktorá ho mala otráviť. Veľkí konšpirátori sa priklonili dokonca k myšlienke, že sa stal obeťou kliatby a pragmatici vychádzali z predpokladu, že opuch mozgu a následne smrť mu spôsobil úpal. Ani jedno zrejme nie je pravda, píše portál The Sun.

Mimoriadnu pozornosť prípad vzbudil aj preto, že Bruce zomrel len niekoľko týždňov pred uvedením filmu Drak prichádza, prvého veľkého kung-fu filmu západnej produkcie. Počas jeho strihania v dabingovej miestnosti bez klimatizácie v lete 1973 Bruce dostal kŕče a skolaboval. Lekár mu diagnostikoval edém mozgu. Bruce priznal, že krátko pred kolapsom požil nepálsky hašiš, čo bolo u neho roky bežným zvykom. Jeho manželka Linda prezradila, že predtým vypil veľa mrkvovej a jablkovej šťavy. Matthew Polly, autor knihy Bruce Lee, A Life vydanej v roku 2018 spomína zas veľký príjem vody v deň jeho smrti. Lee bol zrejme veľmi smädný.

Pozrite si najlepšie bojové scény legendárneho Brucea Leeho: 

To viedlo v súčasnosti tím lekárov k predpokladu, že došlo k hyponatriémii, čo je stav, keď je hladina sodíka v krvi potrebného na rovnováhu tekutín abnormálne nízka. Nerovnováha spôsobuje opuch buniek v tele vrátane tých v mozgu. V ich štúdii dospeli k záveru: "Predpokladáme, že Bruce Lee zomrel na špecifickú formu poruchy funkcie obličiek: neschopnosť vylučovať dostatok vody na udržanie homeostázy vody, čo je predovšetkým funkcia tubulov."  Práve požitie hašišu spôsobilo u neho smäd a potrebu vypiť nadmerné množstvo vody. "Je ironické, že Lee sa preslávil citátom 'Buď voda, môj priateľ', ale zdá sa, že nadbytok vody ho nakoniec zabil," stálo v správe. 

Legendárny Bruce Lee s rodinou:

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Bruce Lee (@brucelee)

Zdá sa to byť neuveriteľné, že mladý človek v plnej sile a perfektnej kondičke napokon predčasne odišiel pre takú "banalitu", ako že vypil priveľa vody. Žiaľ, podobný osud stretol aj jeho syna Brandona Leeho, ktorý zomrel ako 28-ročný pri nakrúcaní filmu Vrana. Osudnou mu bola chyba rekvizity, keď ho zabil zdvojený slepý náboj.

Súvisiace články

Pre ženu

Najčítanejšie