Skoro jasno
22°
Bratislava
Patrik, Patrícia
6.7.2022
Smutné slová Abrhámovej sestry o príčine jeho smrti! Nebyť TOHTO, mohol tu ešte byť...
Zdielať na
Showbiznis

Smutné slová Abrhámovej sestry o príčine jeho smrti! Nebyť TOHTO, mohol tu ešte byť...

Archívna reportáž

Náhly skon Josefa Abrháma najstaršieho (†82) všetkých členov jeho rodiny veľmi zasiahla. Veľký žiaľ nad jeho odchodom na večnosť prežíva aj hercova sestra, ktorá ho milovala. Prezradila, že práve v ten deň spolu ešte hovorili. "Rozlúčili sme sa aspoň cez telefón," povedala skormútená Božena Abrhámová (87), prezývaná Boca, pre Blesk.cz. Ešte prednedávnom podľa jej slov za ňou prišiel osobne a po svojich v sprievode syna aj jej brat. "To bol Pepa ešte úplne v pohode, vyšliapal sem ku mne dokonca čiperne aj po schodoch," zdôraznila hercova sestra.

Vysvetlila, že brat Josef nebol celkom nemohúci, ako si mnohí mali dôvod myslieť vzhľadom k tomu, že vlani na pohreb nebohej manželky prišiel na invalidnom vozíku a vyzeral skutočne vyčerpane. Bolo to podľa nej najmä preto, že bol Libuškinou smrťou úplne zdrvený, slabý a nechcel sa pred zrakom verejnosti potácať. Zrejme mu prospela starostlivosť jeho syna, lebo na vozíku sa pohyboval aj ešte počas života Libušky, ktorá ho často tlačila a učila ho aj sa na ňom samostatne pohybovať.

Pozrite si spoločné filmové momenty Josefa a Libušky:

Božena Abrhámová prezradila aj detaily ohľadom príčiny smrti. V nedeľu večer jej volal synovec, že odviezol otca do nemocnice, lebo sa mu náhle pohoršilo. Na vine bol zápal pľúc, ktorý možno zrejme považovať aj za hlavnú príčinu smrti. Nevedno, ako k nemu prišiel, o tom jeho sestra nepovedala nič bližšie. Hneď na druhý deň bratovi volala do nemocnice. Chcela vedieť priamo z jeho slov ako sa má a pozdraviť ho. "V pondelok som volala Pepovi. Dali ho na hlasný odposluch a mohli sme sa krásne porozprávať," zverila sa pohnutá pani Boca. Vtedy ešte netušila, že je to vlastne ich posledný rozhovor a pozdrav na rozlúčenie. Iba o pár hodín neskôr vydýchol Josef Abrhám naposledy. "Pepa mal zdravotné problémy, ale bol by tu s nami v pohode aj ďalej, keby neprišlo toto. A už dosť, prosím, nemám silu o tom hovoriť," nakoniec povedala zronená sestra nebohého Abrháma a zaliali sa jej oči slzami. Všetci zmierňujú bolesť myšlienkou, že sa opäť stretol s milovanou manželkou. Boli nerozlučnou dvojkou a len 11 mesiacov po jej odchode odišiel za ňou.

​Zosnulého herca Josefa Abrháma si po skone jeho manželky Libušky Šafránkovej (†68) zobral k sebe bývať ich jediný syn Josef Abrhám mladší (44), ktorý je režisér, scenárista aj producent. S jeho druhou manželkou, Slovenkou Ľudmilou, má malú dcérku a syna, ktorí robili deduškovi iste milú spoločnosť. Z prvého manželstva má Abrhámov syn zas dvoch šikovných synov Josefa (14) a Antonína (12). Iste bol vdovec synovi vďačný za jeho opateru a aj preto sa rozhodol, že sa svojho dedičského podielu po manželke vzdá v jeho prospech. On sám už nič nepotreboval, okrem základných vecí a to najdôležitejšie bola láska jeho rodiny.

Súvisiace články

Najčítanejšie