Karel Gott zaprisahal Ivanu, nech TOTO nikdy nespraví! Ona si tým nie je istá

Karel Gott zaprisahal Ivanu, nech TOTO nikdy nespraví! Ona si tým nie je istá

Archívna reportáž
embed kód
Karel Gott dal svojou poslednou vôľou jasne najavo, na kom mu záleží najviac na svete. Kým Dominiku a Lucii zo stámiliónového dedičstva vyplatil skutočne zlomkovou sumou, jeho manželke a ich dvom dcérkam ostal skutočne "majland". Od Ivany za to veľa nechcel, mal len jednu prosbu.

Karel Gott zabezpečil svoju rodinu na niekoľko generácií. Svoje milióny mal nepochybne zaslúžene za vyše polstoročie trvajúcu hviezdnu kariéru. Na veciach veľmi neľpel, no jedna súčasť jeho majetku mu bola predsa len srdcu veľmi blízka.

Keď sa povie Bertramka, všetci okamžite vedia, o akej nehnuteľnosti je reč. Prvorepublikovú vilu získali výmenou za bungalov v Strašniciach s normalizačným ministrom výstavby Československa. Gott ju neskôr zdedil, píše portál Blesk.cz.

Po smrti Karla Gotta sa Bertramka zmenila na pútnické miesto:

​Hoci Bertramka nebola jeho rodný dom, predsa len mu prirástla k srdcu a Ivanu požiadal, aby ju nikdy nepredala. "Vyslovene si želal, aby Bertramka ostala v rodine, čo bola vlastne prosba na Ivanu, ktorá už bola v tom čase jej majiteľkou," povedala Dominika Gottová o prianí, s ktorým sa jej zveril otec pri jednom z posledných spoločných stretnutí v lete minulého roku.

​Dominika verí, že Ivana vilu nikdy nepredá. Rozhodne na to nie je odkázaná, po Gottovi zdedila milióny a ďalšie budú neustále prúdiť z tantiémov. Napriek tomu sa ale povrávalo, žeby sa obrovskej vily rada zbavila. "Myslím, že by bolo veľmi nezodpovedné Bertramku predať, pretože by bolo vlastne porušené otcovo posledné prianie," hovorí Dominika. Nakoľko Ivana nechala vilu ešte za Karlovho života nadstavať a v podkroví majú izby dcéry Charlotte a Nelly, je možné, že si mnohomiliónovú nehnuteľnosť navždy spojenú s menom maestra Gotta predsa len nechá.

Zdroj: blesk.cz/topstar.sk

data-ad-format="auto"

TV Program

15:00 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
16:30 PRESTRETÉ
17:30 NOVINY
16:25 Simpsonovci VII.
16:55 Simpsonovci VIII.
17:25 Kosti V.
14:50 Columbo
16:55 Súdna sieň
18:00 Súdna sieň
16:20 Máša a medveď III.
16:35 Macko Uško
16:45 Okido I.
14:55 Sladko-slaná láska
16:30 Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
18:35 Můj šálek kávy