Jasno
-7°
Bratislava
Oldrich
3.12.2023
Zvonec a koniec! TAKTO sa Meghan a Harry definitívne rozlúčili s monarchiou!
Zdielať na

Zvonec a koniec! TAKTO sa Meghan a Harry definitívne rozlúčili s monarchiou!

Archívna reportáž

Hoci od januára plnia stránky svetových medií, v posledných týždňoch tak trochu zanikli v hmle pandémie. A tak napokon ten posledný deň, akási rozlúčka, je tak trochu nenápadný. Meghan a Harry ale na svojich fanúšikov nezabudli.

Takmer tri mesiace prešli odo dňa, keď Meghan a Harry vyrazili dych nielen kráľovnej Alžbete II., ale aj celému svetu. Rozhodli sa opustiť výhody života pod kráľovskou vlajkou so želaním žiť normálny život.

Ťažko povedať, čo si asi tak pod tým pojmom herečka Meghan a princ Harry predstavujú. Isté je len to, že začínať budú svoj "slobodný" život v Los Angeles, kam sa pred pár dňami presunuli z Kanady.

Pred pár týždňami zverejnili dátum, od ktorého sa definitívne odpoja od britskej monarchie v zmysle, že ju viac nebudú reprezentovať, nebudú platení z daní, prídu o šľachtický titul a dokonca sa vzdajú aj slova "royal", teda kráľovský. Ten dátum je 31.marec. "Ďakujeme tomuto spoločenstvu za podporu, inšpiráciu a spoločný záväzok pre dobro na svete," to je text posledného obrázku, ktorý pridali na oficiálny Instagram vojvodov zo Sussexu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

As we can all feel, the world at this moment seems extraordinarily fragile. Yet we are confident that every human being has the potential and opportunity to make a difference—as seen now across the globe, in our families, our communities and those on the front line—together we can lift each other up to realise the fullness of that promise. What’s most important right now is the health and wellbeing of everyone across the globe and finding solutions for the many issues that have presented themselves as a result of this pandemic. As we all find the part we are to play in this global shift and changing of habits, we are focusing this new chapter to understand how we can best contribute. While you may not see us here, the work continues. Thank you to this community - for the support, the inspiration and the shared commitment to the good in the world. We look forward to reconnecting with you soon. You’ve been great! Until then, please take good care of yourselves, and of one another. Harry and Meghan

Príspevok, ktorý zdieľa The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal),

Stručný text na obrázku ale bohato doplnil sprievodný rozlúčkový text. "Ako môžeme cítiť, svet sa zdá byť v týchto chvíľach obzvlášť krehký. Aj tak sme ale presvedčení, že každá ľudská bytosť má potenciál a príležitosť spraviť zmenu," začínajú preslov s evidentnou narážkou na ich vlastné rozhodnutie.

Zdôraznili potrebu blaha pre celý svet, no v tomto prípade najmä bezpečia a zdravia. "Hoci nás tu už nevidíte, naša práca pokračuje. Tešíme sa na to, keď sa s vami čoskoro opäť spojíme, boli ste skvelí! Dovtedy na seba dávajte pozor, prosím, aj na seba navzájom," rozlúčili sa s vyše 11 miliónmi fanúšikov ich účtu Sussex Royal, ktorý bude od 1. apríla nepoužívaný. Nepochybne už teraz ale majú plán, ako si túto veľkú základňu priaznivcov preniesť aj na nový účet, ten ale nebude môcť mať v názve slovo "royal", ako prikázala kráľovná.

Súvisiace články

Pre ženu

Najčítanejšie