Zatiahnuté
10°
Bratislava
Vojtech
23.4.2024
Jedno obvinenie za druhým! Komik Bill Cosby má na krku ďalšie dve ženy
Zdielať na
Showbiznis

Jedno obvinenie za druhým! Komik Bill Cosby má na krku ďalšie dve ženy

Americký herec Bill Cosby čelí ďalším dvom obvineniam zo sexuálneho obťažovania. Istá Dottye v piatok vyhlásila, že ju komik nadrogoval a znásilnil v roku 1984 v New Yorku po tom, ako sa zúčastnila na kastingu do Show Billa Cosbyho.

"Zrazu som sa ocitla v kúpeľni na treťom poschodí, kde ma Cosby umýval. Oproti schodom bola toaleta a naľavo od dverí bola komoda. Oprel ma o ňu, nadvihol mi šaty a znásilnil ma. Potom ma Cosby zobral do jedálne, kde ma položil na podlahu a pokračoval v útoku," vyjadrila sa Dottye a dodala, že jej herec na druhý deň volal s ponukou sexu po telefóne, ktorú však odmietla.

"Až do minulého roka, keď sa ostatné ženy podelili o svoje príbehy, som si neuvedomila, že ma v tú noc nadrogoval. Išla som domov zahanbená, nenávidela som sa za to, že som ho nechala robiť si, čo chcel," vyhlásila Dottye.

Obťažovanie na športovom podujatí

Druhá žena, Donna Barrett, uviedla, že ju herec obťažoval v roku 2004, keď sa stretli na športovom podujatí na University of Pennsylvania. Barrett povedala, že ju komik zozadu schytil za ruku a pritlačil k sebe.

"Mal ruku okolo môjho pása a násilím ma pritlačil k jeho intímnym partiám. Cítila som jeho prirodzenie," uviedla žena, ktorá sa podľa vlastných slov bránila a kričala. Cosby údajne po chvíli odišiel a Barrett sa sťažovala ostatným prítomným, no nikto nevedel, čo majú robiť.

Desiatky obvinení

Cosby v súčasnosti čelí viac než 50 obvineniam zo sexuálneho zneužitia, pričom ako prvá ho zažalovala Judy Huth, ktorú vraj herec obťažoval v roku 1974, keď mala 15 rokov. Prokuratúra 78-ročného Cosbyho v tomto prípade neobvinila, pretože prípad sa stal príliš dávno, čím prekročil premlčaciu lehotu pre zločin aj priestupok.

profimedia

Huth ale aj tak naňho podala žalobu za sexuálne obťažovanie, pričom uviedla, že incident, na ktorý si spomenula pred troma rokmi, jej spôsobil úzkosť a značné životné problémy. Cosby v tomto prípade svedčil len nedávno, pričom sudca by mal do 22. decembra rozhodnúť, ktoré časti výpovede zverejnia.

Okrem Huth komika zažalovali aj Tamara Green, Therese Serignese, Linda Traitz, Renita Hill a Chloe Goins. Prvé štyri menované naňho podali žalobu za urážku na cti, pretože Cosby ich označil za klamárky po tom, ako ho obvinili zo sexuálneho zneužívania. Goins zas tvrdí, že herec jej v roku 2008 hodil do pitia sedatíva a následne ju zneužil.

Show Billa Cosbyho

William Henry Cosby Jr. účinkoval okrem spomínaného sitkomu Show Billa Cosbyho aj v seriáli I Spy, v prvých dvoch sezónach projektu The Electric Company, v Cosbyho prípadoch, sitkome Cosby či v snímke Otec je duch.

Venuje sa aj hudbe, na konte má albumy ako napríklad Silver Throat: Bill Cosby Sings, At Last Bill Cosby Really Sings či Bill Cosby Presents The Cosnarati: State Of Emergency.

Billa Cosby si podali vandali, počmárali mu hviezdu, pozrite si reportáž:

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie