Jasno
-5°
Bratislava
Oldrich
3.12.2023
Najkrajšou Slovenkou v súťaži Elite Model Look 2014 sa stala Barbora Beňová
Zdielať na

Najkrajšou Slovenkou v súťaži Elite Model Look 2014 sa stala Barbora Beňová

Pražský hrad v utorok večer rozžiarila mladučká krása. Víťazkami 23. ročníka prestížnej modelingovej súťaže Elite Model Look 2014 pre Českú a Slovenskú republiku sa stali Češka Barbora Podzimková a Slovenka Barbora Beňová.

Po prvý raz v histórii súťaže rozhodovala porota, ktorej predsedala moderátorka Adela Banášová, aj o mužských víťazoch. Za tých napokon vyhlásili Čecha Josefa Utěkala a Slováka Eduarda Michalka.

"Všetky finalistky sú krásne a tiež mladé. Niektoré majú len pätnásť rokov," konštatuje predsedkyňa poroty Adela Banášová.

Celosvetové finále, na ktorom sa zúčastnia zástupcovia zo šesťdesiatich krajín sveta, sa bude opäť konať v Číne.

Mužskí zástupcovia sa premiérovo predstavia aj tam. Doteraz bola totiž táto súťaž určená iba pre dievčatá.

"Veľmi sa mi zmenil život. Všetko sa zrazu dialo veľmi rýchlo. Veľa času som trávila v Tokiu, nabrala som veľa skúseností a zdokonalila som sa v angličtine," priznáva súčasná svetová víťazka Elite Model Look Eva Klímková.

Odborná porota, ktorej členom bol aj módny expert Saša Jány, vyberala nové modelingové nádeje z Česka a Slovenska v priestoroch španielskej sály Pražského hradu.

"Paradoxne to nie je o chôdzi na vysokých podpätkoch. Je to o tom vyžarovaní, ktoré z nich ide. Proste musí z nich za tú minútu - dve prejsť nejaká energia, musia zaujať. Celý tento priemysel je - okrem fyzických predpokladov, ktoré má asi každý adept, ktorý chce byť úspešný model alebo modelka - o komunikácii," vyjadril sa Jány.

Silná konkurencia

Tento rok sa do súťaže prihlásilo viac ako osemtisícpäťsto dievčat a chlapcov z celej Českej republiky a Slovenska.

Slovenskou víťazkou sa stala šestnásťročná vášnivá milovníčka kníh - Barbora Beňová. "Je to úžasný pocit. Nečakala som to. Ešte si to ani poriadne neuvedomujem," opísala prvé dojmy kráska.

Po šesť finalistiek a finalistov z každej krajiny vybrala porota počas dvadsiatich šiestich kastingov, pričom najdôležitejším kritériom bol zaujímavý vzhľad, ktorý si ľudia všimnú aj v dave.

Všetci účastníci a účastníčky musia však spĺňať aj prísne požiadavky na výšku a miery. Prihlásiť sa mohli dievčatá vo veku 13 až 22 rokov, s minimálnou výškou 170 centimetrov.

Muži museli merať najmenej o trinásť centimetrov viac. Prihlásiť sa mohli chlapci a mladí muži vo veku 16 až 25 rokov.

Prišli i známe tváre

Medzi hosťami šou nechýbala ani tento rok modelka Daniela Peštová, ktorú sprevádzal partner Pavol Habera. Medzi pozvanými boli aj herečky Zuzana Stivínová a Iva Pazderková.

Na prehliadkovom móle sa vo vrstvených šatách značky Dior predviedla minuloročná víťazka Elite Model Look za Česko Eva Klímková. Špeciálnou hostkou bola aj víťazka svetového finále Elite Model Look z roku 2003 Denisa Dvončová.

Pozrite si boj o titul:

Súvisiace články

Pre ženu

Najčítanejšie