Zatiahnuté, zmiešané prehánky
Bratislava
Edmund
1.12.2023
Sexuálny škandál princa Andrewa mal temné pozadie! VYDIERANIE kráľovnej?!
Zdielať na

Sexuálny škandál princa Andrewa mal temné pozadie! VYDIERANIE kráľovnej?!

Archívna reportáž

Vo svete mocných azda až priveľmi často akoby chýbalo aspoň nejaké morálne tabu, ako to dosvedčuje aj prípad britského princa Andrewa (62). Jeho kauza so zneužívaním neplnoletého amerického dievčaťa ho však stála priveľa, samotná britská kráľovná, jeho matka, ho preto zbavila kráľovských povinností a vojenských titulov, na ktorých si obzvlášť zakladal. Aj jeho brat, kráľ Karol III., je neoblomný a nejaví žiadnu ochotu v tomto smere niečo meniť. Andrew má však aj svojich zástancov.

​Britskému princovi Andrewovi pýcha určite nechýba. Bol miláčikom svojej mamy, britskej kráľovnej Alžbety II., a vždy to patrične aj využíval. Hoci bol až tretí v poradí na trón, pokúsil sa vraj zneužiť svoje privilégiá až natoľko, že kráľovskej matke údajne predostrel návrh, ako staršieho brata odsunúť z jeho pozície prvého následníka trónu. To už však bolo za mierou tolerancie kráľovnej Alžbety II., ba ju to vraj až rozhorčilo. Napriek tomu ale nijako neuľahčila nástup na trón svojmu najstaršiemu synovi, že by sa vzhľadom na svoj pokročilý vek vzdala dobrovoľne trónu. Musel si počkať dlhých 74 rokov.

K jedným zo zástancov princa Andrewa nečakane patrí aj bývalý milenec jeho exmanželky Sarah Ferguson, zvanej Fergie (63). So svojím exmanželom má nadštandardné vzťahy, zdieľajú aj spoločnú kráľovskú nehnuteľnosť neďaleko zámku Windsor. Snaží sa mu aj veľmi pomáhať v znovuzískaní jeho predošlých privilégií.

Z ostatnej žaloby niekdajšej Andrewovej nezletilej milenky sa princ vyplatil:

​Jej exmilenec, americký podnikateľ John Bryans, sa napodiv tiež vyjadril k princovi Andrewovi veľmi ústretovo. Podľa neho bol princ obeťou nekalých plánov zvrhlého Epsteina, s ktorým bol v styku. "Myslím si, že chcel kráľovnú vydierať prostredníctvom Andrewa," povedal na margo Epsteina pre britský denník Daily Mail. "V skutočnosti to nebol daňový mág, ale obyčajný podvodník. Stýkal sa s mocnými mužmi, ktorým ponúkal sex s mladými dievčatami a potom ich vydieral, aby mu zaplatili za mlčanie," upozornil na krutú realitu tento podnikateľ.

"Ak by bol do toho všetkého Andrew naozaj zapletený, ako sa všade tvrdí, potom by ho Epstein nepochybne využil na vydieranie kráľovnej a zinkasovanie miliónov. Andrew totiž nikdy nemal žiadne peniaze, tie mala Alžbeta," zdôvodnil jeho obhajobu princa. "Počas vzťahu so Sarah som videl rad jeho priateliek. Ani raz sa neobjavil so ženou mladšou ako 20 rokov," tvrdí tento podnikateľ, ktorý naďalej udržiava s Fergie dobrý vzťah. Niet pochýb, že jeho vysvetlenie by moholo byť pokojne pravdivé, Epstein bol zjavne človek nízkych morálnych hodnôt, no len ťažko sa verí tomu, že je nepravdivé aj tvrdenie Victorie Giuffre, ktorá toho o styku s princom povedala dosť aj do detailov. 

Súvisiace články

Pre ženu

Najčítanejšie