Jasno
13°
Bratislava
Edita
26.9.2022
Čakajú Williama krušné chvíle?! Harry vraj chystá pomstu!
Zdielať na

Čakajú Williama krušné chvíle?! Harry vraj chystá pomstu!

Archívna reportáž

Pár mesiacov od očakávaného vydania životopisnej knihy princa Harryho pociťuje zrejme britská kráľovská rodina nervozitu. Vlani sa ich veľmi nemilo dotklo, čo narozprávali vojvodovia zo Sussexu v talk show Oprah Winfrey a v Harryho knihe toho zrejme bude ešte oveľa viac. Samozrejme, obsah Harryho monografie je prísne utajovaný, ale mnohí už vopred špekulujú, čo závažné môže kráľovský rebel nabonzovať o jeho živote za múrmi kráľovského paláca.

Isté nepríjemnosti pre kráľovskú rodinu očakáva aj spisovateľka a novinárka Angela Levin, expertka na britskú monarchiu. ​O rozhovoroch s princom Harrym vydala knihu už v roku 2018. Roky sprevádzala princa Harryho pri plnení rôznych povinností ako vysokopostaveného člena kráľovskej rodiny a mala k nemu aj privilegovaný prístup v Kensingtonskom paláci, kde býval. Vnímala ho ako zložitého muža, ktorý zdedil mimoriadnu charizmu svojej zosnulej matky s odhodlaním "niečo zmeniť". V tomto smere našiel iste podporu v manželke Meghan, zrejme aj preto sú nerozluční. Otvorila mu azda v mnohom oči, sama dotknutá pomerne chladným prijatím v kráľovskej rodine, ktorú označila dokonca za rasistickú.

​Po ich odchode z Británie do USA má Meghan na Harryho ešte väčší vplyv. Dá sa predpokladať, že aj talk show s Oprah sa zúčastnil na jej popud. Nemôže sa ale čudovať, že v kráľovskom paláci vyvolali nevôľu, čo sa celkom jasne ukázalo na oslavách diamantového výročia vládnutia kráľovnej Alžbety. "Je teraz taký zatrpknutý a urazený a povie, čo naozaj cíti. Veci, ktoré pred rokmi akceptoval, teraz vidí ako absolútne strašné," uviedla Levin pre Daily Mail. Angela verí, že vydavateľstvo, ktoré pripravuje vydanie monografie princa Harryho, hľadalo "príbeh" s pikantériami a ona predpovedá, že on im ho aj poskytol.

Po škandalóznom rozhovore s Oprah Winfrey v roku 2020 sa chystá ďalšia explózia pikantností z kuchye kráľovskej rodiny, tentokrát z pera samotného princa Harryho:

Veľký chlad na Harryho vanie od jeho brata princa Williama, s ktorým si kedysi veľmi rozumeli, ale odkedy sa dal dokopy s Meghan, ich vzťah výrazne utrpel. Po jeho vlaňajších sťažnostiach na kráľovskú rodinu sa zdá byť na bode mrazu. V poradí druhý následník trónu zrejme v mongrafii neočakáva nič dobré. "Myslím si, že chce naozaj ukázať svoju moc nad Williamom, pretože ho už nebavilo byť skôr náhradníkom než dedičom trónu - myslím si, že má teraz v krvi veľa jedu, čo si myslí o svojom pôvode a svojej rodine," povedala skúsená spisovateľka a dôverníčka kráľovskej rodiny a predpovedá akúsi pomstu Harryho voči Williamovi, ktorá by mohla otriasť jeho dobrou povesťou a vysokou obľúbenosťou. Už vlani po avizovaní príprav Harryho monografie, poslali do vydavateľstva z kráľovského dvora právnikov s varovaním. Ako rokovania dopadli nie je známe, no je isté, že vydavateľstvo chce bestseller a ten sa bez pikantností a "veľkých odhalení" nezaobíde.

Život za veľkou mlákou dvojicu ešte viac spojil a prehĺbil zášť k členom Harryho kráľovskej rodiny: 

Súvisiace články

Najčítanejšie