Zatiahnuté
-2°
Bratislava
Oto
5.12.2023
Harry chce žalovať Veľkú Britániu, reakcia kráľovnej na jeho požiadavku prišla rýchlo!
Zdielať na

Harry chce žalovať Veľkú Britániu, reakcia kráľovnej na jeho požiadavku prišla rýchlo!

Archívna reportáž

Harry plánuje zažalovať vládu svojej rodnej krajiny, aby mu vrátila ochranu, o ktorú prišiel po odchode z kráľovských povinností. Kráľovský zdroj však povedal: "Jej Veličenstvo určite neustúpi jeho požiadavkám". Publicista denníka The Sun, známy kritik vojvodov zo Sussexu, Piers Morgan, ho nazval "nehanebným, pomýleným, žalostne namysleným pokrytcom". Harrymu odkázal, že Metropolitná polícia nie je "nájomná zbraň" a nemôže sa k nej správať ako k súkromnej jednotke pre bohatých a slávnych.

​Harry vzbudil vo všeobecnosti v Británii veľké pobúrenie po zverejnení informácie, že zažaluje vládu po tom, ako ministerstvo vnútra odmietlo jeho požiadavky na využitie ich príslušníkov pre ochranu jeho rodiny. Princ žiada o nepretržitú policajnú ochranu, ktorá je zvyčajne vyhradená pre kráľovské rodiny a vládnych úradníkov, keď so svojou rodinou žijúcou v USA navštívi Spojené kráľovstvo. Kým ju nedostane, bojí sa vraj do rodiska prísť.

Harry však o toto privilégium prišiel pred dvoma rokmi, keď Jej Veličenstvu oznámil, že končí s kráľovskými povinnosťami a chce žiť v Kalifornii s manželkou Meghan. A hoci ponúkol, že zaplatí za policajných bodyguardov, zasvätené osoby trvajú na tom, že polícia nie je "súkromnou silou" na prenájom. Harry to ale údajne mieni pohnať až na súd v presvedčení, že sa deje neprávosť v rozpore so zákonom.

​Alžbeta II. však vnukovi v jeho boji, ktorý je považovaný za prvú právnu žalobu člena kráľovskej rodiny voči vláde pod hlavičkou kráľovnej, nepomôže. Kráľovský zdroj uviedol: "Toto nie je záležitosť Jej Veličenstva. Určite neustúpi jeho požiadavkám. Je to záležitosť vlády Jej Veličenstva. To, kto dostane ochranu, nie je dar, o ktorom môže kráľovná rozhodnúť, či ho dá alebo vezme". Túto požiadavku údajne v kráľovskej rodine vôbec nieriešili, keďže to považovali jeho odchodom za vybavené. "Úprimne povedané, vzhľadom na kráľovnine zdravotné problémy a na to, že princ Andrew čelí súdnemu procesu pre sexuálne zneužívanie, je bitka medzi jej vnukom a vládou to posledné, do čoho by sa chcela nechať zatiahnuť," tvrdí zdroj z blízkosti kráľovskej rodiny. 

Súvisiace články

Pre ženu

Najčítanejšie