Skoro jasno
18°
Bratislava
Tadeáš
25.6.2022
Meghan a Harry dostanú pozvánku na veľké oslavy kráľovnej, ALE v hre je plán, ako ich vytesnia!
Zdielať na

Meghan a Harry dostanú pozvánku na veľké oslavy kráľovnej, ALE v hre je plán, ako ich vytesnia!

Archívna reportáž

Ešte je len začiatok roka, ale prípravy na veľkolepú oslavu platinového výročia zasadnutia britskej kráľovnej Alžbety II. na britský trón gradujú. Aj keď ešte nie je zverejnený oficiálny zoznam pozvaných, predpokladá sa, že medzi nimi budú iste aj vojvodovia zo Sussexu. Tí dostali pozvánku aj na vlaňajší tradičný vianočný obed s kráľovnou a jej najbližšími, ale s ich príchodom sa nepočítalo. Nakoniec sa aj tak nekonal kvôli protipandemickým opatreniam. Návratu do Británie sa, pochopiteľne, chce vyhnúť najmä Meghan. Tomu sa ale zrejme nevyhne tento rok v júni, keď by bolo veľmi nezdvorilé voči kráľovnej, aby nepriletela s princom Harrym na 70. výročie jej vládnutia.

Princ Harry bol minulý rok v Británii oficiálne iba dvakrát. Bolo to v apríli, keď sa zúčastnil na pohrebe svojho starého otca, a potom v júli, aby spolu so svojím bratom, princom Williamom, odhalil v Kensingtonských záhradách  sochu svojej matky, princeznej Diany. Meghan však neprišla ani raz, dôvodom bolo jej tehotenstvo. Predpokladá sa, že sa ale už obaja zúčastnia na oslavách platinového jubilea zasadnutia kráľovnej Alzbety II. na trón v júni 2022. "Ak sa vtedy po prvý raz od megxitu vrátia do krajiny a vysajú kráľovnej všetok kyslík, bude to jednoducho hrozné," vyslovil obavy ešte v decembri zdroj z paláca, ktorý zjavne nepatrí k ich priaznivcom. 

Harry a Meghan zrejme spôsobia rozruch v britskej spoločnosti a s tým súvisiace škandalózne titulky v médiách, ktoré sa objavia, ak spolu priletia do Británie po vyše dvoch. "Myslím, že každý chápe, že keď sa obaja vrátia do Spojeného kráľovstva, bude z toho šialenstvo, ale potrebujú si raz tú nálepku strhnúť a pokračovať," dodal nemenovaný zdroj. Oslavy budú prebiehať od 2. do 5. júna a očakáva sa, že Sussexovci dostanú pozvánku a priletia, píše portál Express.co.uk"Vieme, že ich diáre zostávajú voľné," povedal renomovaný kráľovský expert Neil Sean, takže je takmer isté, že skutočne prídu.

Takto veľkolepo oslávila kráľovná Alžbeta II. okrúhle 90. narodeniny v roku 2016:

Tento expert tvrdí, že sa pri plánovaní osláv rieši, ako udržať vojvodov zo Sussexu mimo pozornosti verejnosti, aby neukradli slávu jubilantke. Neil Sean odhaduje, ako sa s týmto problémom vysporiada kráľovská rodina. "Predpokladám, že sa bude konať nejaký banket, na ktorý by ich možno mohli pozvať,"  zvažuje ako to elegantne vyriešiť tým, že ich posadia mimo zábery kamier do zadnejších radov. Ostatní odborníci na kráľovskú rodinu a britská verejnosť jeho odhad privítali. V sobotu 4. júna sa v Buckinghamskom paláci uskutoční živý koncert a v nedeľu 5. júna sa na špeciálnej prehliadke zúčastní viac ako 5 000 ľudí. 

Kráľovská rodina sa takto ohliadla za náročným uplynulým rokom 2021. Napriek tomu, že sa jej v tomto roku narodilo vnúča Lilibet, ani na jednej z fotiek sa neobjavil jej mladší vnuk Harry s manželkou a ich deťmi:

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa The Royal Family (@theroyalfamily)

Kráľovskej rodine sa údajne vôbec nepáči predstava, že by dvojica odvádzala od kráľovnej Alžbety pozornosť. To by sa mohlo stať pri ich pózovaní na verejnosti, alebo pri rozhovoroch s médiami. Väčšina akcií v rámci osláv sa bude konať na zámku a v jeho parku vo Windsore. "Som si istý, že Jej Veličenstvo kráľovná bude mať dostatok ľudí, ktorí pomôžu s podávaním čaju hosťom, alebo s upratovaním vo Windsorskom veľkom parku, kto vie. A môžete si len predstaviť, čo by títo ľudia mohli ponúknuť. Nemyslím to v zlom, ale viete, že to bude pre Jej kráľovskú výsosť, princa Charlesa a princeznú Annu veľmi ťažké," dodal s jasnou iróniou na adresu vojvodov zo Sussexu kráľovský expert.

Súvisiace články

Pre ženu

Najčítanejšie