Zatiahnuté
-0°
Bratislava
Mikuláš
6.12.2023
Česká speváčka prezradila, v akom stave je po vyše 2 rokoch v kóme slávny Josef Laufer!
Zdielať na

Česká speváčka prezradila, v akom stave je po vyše 2 rokoch v kóme slávny Josef Laufer!

Archívna reportáž

Laufer zažiaril aj v jojkárskej šou Všetko čo mám rád

Po vyše dvoch rokoch, odkedy sa Josef Laufer (83) rozhodol podstúpiť operáciu srdcovej chlopne v pražskej Nemocnici na Homolce, je ešte stále v kóme. Veril, že po operácii sa jeho zdravotný stav zlepší. Počas operácie však došlo k zastaveniu srdca, a aj keď sa ho lekárom zakrátko podarilo naštartovať, začali mu zlyhávať iné telesné orgány, a preto sa speváka rozhodli uviesť do umelého spánku. Po štyroch mesiacoch od operácie sa síce čiastočne prebral, ale na nikoho nereaguje, nekomunikuje, ani sa nehýbe.

​Pravidelne otca navštevuje a kontaktuje sa popritom s lekármi jeho jediná dcéra Ester Lauferová (53), ktorá informuje z času na čas o jeho stave aj verejnosť prostredníctvom médií. "Keby sa stal zázrak a otcov stav by sa radikálne zlepšil, tak mi verte, že by ste sa to rýchlo dozvedeli. Jeho stav je ale rovnaký. Nie je to horšie ani lepšie. Rozumiem tomu, že sa o neho verejnosť zaujíma, ale žiadne novinky nie sú," aj nedávno odpovedala na otázky pre eXtra.cz spevákova dcéra.

Ešte necelý rok pred operáciou na oslave svojej jubilejnej osemdesiatky v roku 2019 bol Josef Laufer plný života. Spomínala na neho jeho kedysi blízka spolupracovníčka, speváčka Vlasta Kahovcová (78). "Pepík ešte vystupoval na svojom veľkolepom koncerte k 80. narodeninám v Hybernii. Tri hodiny nezliezol z javiska. Potom sa na opulentnom raute venoval všetkým až do štvrtej hodiny rannej. Teraz už roky leží pripojený na prístrojoch a len pozerá," opísala Kahovcová súčasný Lauferov stav pre Super.cz. Z jej slov sa dá vyčítať, že spevák zrejme strieda fázy bdenia a spánku, no k vedomiu schopnému komunikovať a reagovať neprišiel.

Vypočujte si pieseň Malé šípy od Josefa Laufera: 

Ester Lauferová sa kvôli otcovi zdržiava v Prahe, aby mu bola nablízku, hoci predtým roky pôsobila v zahraničí v Bagdade aj v Afganistane v rámci humanitárnych misií a v Istanbule bola generálnou konzulkou. Skúšala rôzne metódy, ako otca prebudiť do života."Prečítala som mu alebo pustila všetky odkazy od jeho priateľov a kolegov. Pustila som mu gratuláciu mamy a odkázala všetky povzbudivé slová od fanúšikov. Nemôže mi síce odpovedať, ale cítila som, že všetko vnímal," zverila sa vlani pri príležitosti jeho narodenín. Púšťa mu aj jeho obľúbenú hudbu, rozpráva mu novinky zo života a číta mu aj v angličtine. Je rada, keď ho navštívi niekto z jeho kolegov, víta každý nový impulz k jeho prebratiu. Žiaľ, očakávaná zmena nenastáva.

 Josef Laufer na archívnej fotke vo hviezdnej spoločnosti svojich nemenej slávnych kolegov:

Súvisiace články

Pre ženu

Najčítanejšie