Jasno
Bratislava
Alfonz
28.1.2022
Syn Mira Žbirku, David (27), zverejnil srdcervúce vyznanie zosnulému otcovi
Zdielať na
Hudba

Syn Mira Žbirku, David (27), zverejnil srdcervúce vyznanie zosnulému otcovi

Miroslav Žbirka bol trojnásobným otcom, no o jeho potomkoch sa toho veľa nevedelo. Najstaršia dcéra Denisa (48) bola verejnosti známa najmä z rovnomennej pesničky, ktorú jej otec napísal, keď bola ešte dievčatko. Prostredná dcéra sa volá Linda (32) a najmladší je syn David (27). Ten jediný sa vybral v otcových šľapajách.

Miroslav Žbirka sa stal otcom ešte ako mladučký, sotva 20-ročný "nemoderný chalan". Jemu a jeho prvej manželke Helge sa narodila Denisa. Tá sa v dospelosti venovala realitnému biznisu a v roku 2009 priviedla na svet Mekymu prvé vnúča, dcérku Zaru Christine. Za manžela má niekdajšieho športovca, jedného z priekopníkov slovenskej skateboardovej scény. S otcom bola po celý život v kontakte a mali dobrý vzťah, rovnako, ako mal zosnulý spevák aj s exmanželkou Helgou, ktorá sa po rozvode tiež vydala a s manželom žije prevažne v USA.

No až s príchodom Kateřiny Niklasovej (54) vstúpila do Žbirkovho života skutočne osudová láska. Dievča z dobrej pražskej rodiny spevákovi lásku opätovalo, v roku 1988 sa vzali a ako prvá sa im narodila dcéra Linda. Tá pracuje ako učiteľka v materskej škole a otcova popularita pre ňu bola zjavne vždy tak trochu príťažou. Azda aj preto vystupuje na sociálnych sieťach ako Linda Hofmanová. Podobu s otcom ale nezaprie.

Pripomeňte si Mekyho pesničku venovanú prvorodenej:

Na to, aby sa muzikantské gény prejavili, si musel Meky počkať až na benjamínka, syna Davida. Hoci sa narodil v Prahe, sympatický mladík žije už roky v Londýne, kde sa venuje tvorbe vlastnej hudby pod pseudonymom Sunnbrella. Smrť otca ho, pochopiteľne, veľmi zasiahla. 

"Včera som prišiel o otca. Nikto ma v živote neinšpiroval viac, ako on. Skutočná legenda v každom význame tohto slova. Nedokážem slovami opísať, ako veľmi mi bude chýbať, tak som vytvoril playlist s niektorými z mojich najobľúbenejších otcových piesní, aby som si ho pripomínal," napísal David v angličtine k fotke s otcom. Podoba je neuveriteľná, rozdiel je len vo výške, dĺžke vlasov a Davidovi chýbajú okuliare. Mladý Žbirka vyštudoval Middlesex University a Film a televíznu produkciu v Londýne a vrhol sa na tvorbu videoklipov. Od detstva hrá na bicie, no posledné roky začal aj spievať. Otec musel byť na syna nepochybne hrdý, Žbirkovské gény idú ďalej.

Vypočujte si Davidovu najnovšiu pieseň:

Súvisiace články

Najčítanejšie