Skoro jasno
24°
Bratislava
Vilma
29.5.2023
Lucie Vondráčková prekvapuje! Najprv pesnička po slovensky, potom uprednostnila Bratislavu pred Prahou!
Zdielať na

Lucie Vondráčková prekvapuje! Najprv pesnička po slovensky, potom uprednostnila Bratislavu pred Prahou!

Čoraz častejšie sa začína česká speváčka a herečka, Lucie Vondráčková (42), ukazovať aj na Slovensku. Rozšírenie publika o ďalší päťmiliónový národ je nepochybne dobrý nápad, napokon, mnohí Česi sú u nás obrovské hviezdy. A Lucka tomu dosť výrazne aktuálne pomohla.

​Sympatická Lucka aktuálne prišla na Slovensko, aby tu pokrstila svoj nový, a už aj platinový album Láskověty. S vyberaním krstných otcov problém nemala - boli rovno traja. Na novom albume totiž spolupracovala so Slovákmi, preto sa výnimočne nekrstilo v Prahe, ale v Bratislave. "Celý tím, s ktorým som spolupracovala, bol slovenský, takže sa mi zdalo byť logickejšie, aby to bolo tu, aby ste to mali všetci bližšie," vysvetlila sympatická speváčka pomerne neobvyklú voľbu krstu albumu mimo domoviny. 

"Pozvala si ma na platňu, aby som jej nahral klavír pre jednu úžasnú skladbu, tak sa nám to podarilo aj s kvartetom natočiť a vzniklo pekné dielo," pochvaľoval si Marián Čekovský, jeden z krstných otcov. Ďalším bol Ondrej Kandráč, ktorý už s Luckou plánuje spoločné vystúpenia. "Som rád, že som ju mohol spoznať aj osobne, je to neuveriteľne krásny človek, nielen vizážou, ale aj vnútrom, takže každé jedno stretnutie s ňou je veľmi inšpiratívne a teším sa z takýchto vzájomných fúzií," nešetril slovami nadšenia Ondrej.

Už v novembri Lucka avizovala novú, zaujímavú spoluprácu:

​Album dostal jednoslovný názov, pričom aj pri ňom bola použitá fantázia. "Láskověty sú presne také tie vety, ktoré chcete poslať svojej budúcej láske, alebo minulej láske, alebo láske, ktorej to práve nemôžete povedať, tak jej to radšej napíšete, a to slovo neexistovalo, tak som si ho musela vymyslieť," prezradila kreatívna Lucka.

Pesničku v slovenčine prijali fanúšikovia Lucky fantasticky, hoci bolo pár takých, ktorí jej vytkli chvíľkový odklon od čestiny. Angličtina ale zrejme nikomu neprekáža...:

Na novom albume ma po prvýkrát aj pieseň v slovenčine, za ktorou stojí Kamil Peteraj, tretí krstný otec. Ten prezradil, čím ho Vondráčková stále prekvapuje. "Ona si zachovala stále tú svoju dievčenskú mladosť. A to sú typy, ktoré sú v pope veľmi žiadané," zhodnotil ostrieľaný profík na poli popu. "Najviac ma baví, keď sa tie pesničky stanú súčasťou srdcí ľudí, a či za to dostanete zlatú či platinovú, je to pekné, ale najdôležitejšie je, aby si to ľudia pospevovali, aby tie pesničky mali radi, aby si ich vybavovali v rôznych životných situáciách, to je pre mňa najviac," zhodnotila emotívne Lucka, ktorá si sama len prednedávnom prešla rozchodom.

Súvisiace články

Najčítanejšie