Zatiahnuté
21°
Bratislava
Metod, Cyril
5.7.2022
TOTO ešte Ewa Farna nezažila! Po 15 rokoch bez práce!
Zdielať na
Hudba

TOTO ešte Ewa Farna nezažila! Po 15 rokoch bez práce!

Archívna reportáž

Ani tentokrát na Nový rok nezabudla česká speváčka s poľskými koreňmi Ewa Farna (28) na svojich fanúšikov. Aj keď to bolo bez fotografie zo silvestrovských osláv, pridala aspoň nejaké z príprav. Silvester a Nový rok strávila doma s manželom a ich priateľmi z kapely, čo vraj bolo po prvýkrát. Zvyčajne totiž vždy práve niekde vystupovala. Svojim priaznovcom popriala všetko dobré a zdravie, ako to býva zvykom.

Minulý rok bol pre Ewu Farnu priam prelomový. Aj keď sa veľmi nemohlo vystupovať kvôli pandemickým nariadeniam, počas pár mesiacov, keď došlo k uvoľneniu, na svojich fanúšikov s koncertami nezabudla. Odmenili sa jej za to hlasovaním v jej prospech v ankete Český Slávik, kde v kategórii speváčok predbehla dlhoročnú víťazku Luciu Bílu a skončila na prvom mieste, čo vraj bolo prekvapením aj pre ňu. Po siedmich rokoch vydala aj nový album s názvom Umami (Kořeny a křídla), ktorý zaznamenal obrovský úspech.

Že album nazvala podľa piatej chuti vysvetlila v záverečnej skladbe, ktorá je emotívnym vyznaním lásky mamy k dieťatku. V melódii piesne aj v samotnom speve je obrovská dávka nehy a hoci to nemusí byť pravidlom, posledná pieseň je skutočne vyvrcholením celého albumu, ako zhodnotili niektorí kritici. "Spoznala som piatu chuť života – materstvo," uviedla speváčka v sprievodnom texte v rámci obalu albumu. Túto svoju významnú rolu si zopakuje po druhýkrát aj tento rok, keď už onedlho očakáva narodenie druhého potomka. Jeho pohlavie si zatiaľ ponecháva iba pre seba a manžela. 

Nová vianočná pieseň od Ewy Farnej s názvom Vánoce na míru tieto sviatky bodovala:

Speváčka ocenená Zlatým slávikom preto rada strávila v pokročilom štádiu tehotenstva Silvester s príchodom nového roku 2022 doma. Spoločnosť jej spolu s manželom robili kolegovia a zároveň priatelia z kapely, odkiaľ sa nedávno jej manžel, hudobník a gitarista Martin Chobot, rozhodol po rokoch odísť. "Prvý nepracovný Silvester doma po 15 rokov a práve si nevypiješ," komentovala s pobavením svoje pocity tehotná Farna na Instagrame a dodala, že aj keď nepracuje, trávi deň spolu so svojou kapelou. Pridala fotku, kde jej trojročný syn Artuš šikovne pripravoval nealkoholické drinky. 

Takto veselo sa Ewa prihovorila svojim fanúšikom na Vianoce: 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Ewa Farna (@ewa_farna93)

Samotný príchod nového roka ale nezdokumentovala fotografiami. "Pardon, nemám žiadne fotky. Ale to neznamená, že vám želám šťastný Nový rok o niečo menej. Buďte zdraví, šťastní, naplnení a prítomní. Práve vždy tam, kde ste, iba tak sa tvoria krásne spomienky," nezabudla napísať Ewa všetkým svojim priaznivcom, ktorým môže vďačiť za jej skvelé umiestnenie v obnovenej ankete Český Slávik 2021. Farna si ale azda dá tento rok zaslúženú materskú prestávku, hoci, ako ukázala pri narodení Artuška, nemá problém koncertovať takmer do pôrodu a veľmi rýchlo sa potom aj vrátiť na scénu. Svoju prácu miluje a preto je silvestrovská pauza po 15 rokoch skutočne nečakaná.

Súvisiace články

Najčítanejšie