Jasno
19°
Bratislava
Metod, Cyril
5.7.2022
Patejdl priznal trápenie s pubertálnym synom! Verí, že TOTO si ešte rozmyslí!
Zdielať na
Hudba

Patejdl priznal trápenie s pubertálnym synom! Verí, že TOTO si ešte rozmyslí!

Archívna reportáž

To, že obdobie puberty nie je nič jednoduché, vedia snáď všetci rodičia, ktorí si ním spolu so svojimi deťmi prešli. Vašo Patejdl (67), známy slovenský hudobník, ktorý má už dvoch dospelých synov, sa na "na staré kolená" rozhodol pre tretieho potomka, ktorý má práve trinásť rokov a rodičov vie aj riadne potrápiť. S tým sa ale v puberte musí počítať, a na druhej strane im robí aj veľkú radosť svojou inteligenciou.

Keď sa pred desiatimi rokmi prevalilo, že tichý a skromne pôsobiaci Elánista Vašo Patejdl vedie dvojitý život s dvomi ženami, bolo to naozaj veľké prekvapenie. S jeho sympatickou manželkou Alenou vychovával dvoch synov v Bratislave, ale v tajnom zväzku s o sedemnásť rokov mladšou milenkou má v Prahe tretieho syna. Tej kúpil v Prahe dom, ale aby neukrivdil ani manželku, aj pre tú kúpil dom zas v Bratislave, po ktorom dávno túžila. Čoraz častejšie a na dlhšiu dobu ale presídľoval postupne k svojej pražskej rodine. Keď mal chlapec menom Benjamín asi osem rokov, rozhodol sa rozviesť a onedlho si zobral za manželku jeho matku Milušu.

Je zaujímavé, že splodenie tretieho syna Vaša Patejdla nebolo vôbec náhodné. Tak veľmi obaja túžili po spoločnom dieťati a nedarilo sa im, že sa rozhodli pre umelé oplodnenie. To si všeobecne vyžaduje veľkú trpezlivosť, nespočetné množstvo vyšetrení a niekedy je potrebné postup dokonca opakovať. Ako to prebiehalo u nich, je ich tajomstvo, podobne ako ich súkromný život, ktorý si veľmi chránia. no, veci sú také, aké sú. Nemáme však potrebu o nich viac hovoriť. Je to irelevantné," povedal svojho času Vašo Patejdl pre Blesk.
"Benjamin je naozaj môj," zdôraznil ale vzápätí hudobník, aby nedošlo k nejakým pochybnostiam.

Patejdl je po boku druhej partnery skutočne šťastný, zdá sa:

​Odvtedy ubehol nejaký čas a z malého rozkošného Benjamínka je veľký pätnásťročný pubertiak. "Syn má také ťažšie obdobie, ktoré je veľmi náročné. Dáva nám to poriadne vyžrať a nám neostáva nič iné, len čakať, až ho to prejde," priznal sa Blesku stále aktívny hudobník, ktorý si myslí, že by to najskôr vyriešila, tak ako to bolo kedysi zvykom, dobre mierená facka, ale v tejto dobe to už nejde. "Na druhej strane mi robí radosť, že je inteligentný a dobre sa učí. Len si robím starosť, že chce byť youtuberom, ale snáď ho to prejde," zveril sa ďalej Vašo s pochabými plánmi syna, a priznal, že chtiac-nechtiac často sleduje aj jeho obľúbených influencerov. Najmä počas covidových lockdownovs ním  bol pravidelne na sociálnych sieťach.

Václav Patejdl oslávil prednedávnom 67. narodeniny:

Konečne sa už po uvoľnení pandemických opatrení rozbehli aj kultúrne aktivity, medzi nimi aj koncerty. Vašo sa tak môže odpútať od domácich starostí a venovať sa svojim hudobným priaznivcom na koncertoch. "Veľmi sa teraz pripravujem na koncert s Romanom Ondráčkom, kde budem na jeho narodeninovom koncerte v pražskej Hybernii už 14. novembra," pripomenul populárny hudobník, čo ho najbližšie čaká na hudobnej scéne. A prezradil aj to, že práve tam zaznie aj špeciálna úprava skladby Voda, čo má drží nad vodou. Rodina musí teda rešpektovať, že teraz je na prvom mieste jeho hudobné poslanie a príprava na koncerty - mladému mužovi ale iste len vyhovuje, ak práve nie je v hľadáčiku hneď ako prvý.

Súvisiace články

Najčítanejšie