Smutná správa zasiahla svet hudby. Vo veku len 46 rokov nečakane zomrel skvelý muzikant!

28.07.2021 09:46 Topstar.sk Hudba
Smutná správa zasiahla svet hudby. Vo veku len 46 rokov nečakane zomrel skvelý muzikant! Zdroj: SITA
Smutná správa zasiahla fanúšikov metalovej hudby. Jeden zo zakladajúcich členov legendárnej metalovej skupiny Slipknot zomrel v mladom veku po boji s vážnou chorobou. Zažiaril aj v mnohých ďalších kapelách, tie zverejňujú smutné spomienky.

Bubeník a textár metalového zoskupenia Slipknot, a zároveň jeden z jej troch zakladajúcich členov, Joey Jordison, zomrel vo veku 46 rokov, zrejme na komplikácie v súvislosti so vzácnou a zákernou formou zápalu miechy. Ako prináša denník The Sun, rodina odkázala verejnosti a fanúšikom, že hudobná ikona zomrela pokojne v spánku.

Rockera, ktorého celé meno je Nathan Jonas "Joey" Jordison, opísali najbližší ako citlivého človeka s obrovským srdcom, ktorý miloval svoju rodinu a blízkych priateľov a jeho milované mačky, ktorých mal v domácnosti hneď niekoľko. Talentovaný umelec zomrel údajne na následky vážnej diagnózy, transverzálnej myelitídy, ktorú mu lekári diagnostikovali ešte v roku 2016. Tá muzikantovi spôsobovala vážne pohybové ťažkosti až napokon prišiel celkom o silu v nohách a bol odkázaný na pomoc najbližších. Presná príčina smrti zatiaľ ale nebola oficiálne zverejnená.

Kapela Slipknot patrí medzi legendy metalovej hudby, patrí k nim aj typicky temný imidž a videoklipy neraz naháňajú citlivejším povahám strach:

"Joeyho smrť v nás zanechala prázdne srdcia a pocity neopísateľného smútku.Tí, ktorí Joeyho poznali, poznali jeho pohotový zmysel pre humor, jemnú osobnosť, obrovské srdce a lásku ku všetkému, čo sa týka rodiny a hudby," odkázala rodina v oficiálnom vyhlásení, pričom hovorca pripomenul, aby fanúšikovia a médiá rešpektovali ich "potrebu súkromia a pokoja v tomto neuveriteľne ťažkom období." Bubeníkova rodina zorganizuje súkromný pohrebný obrad, avšak podľa informácií portálu TMZ ešte nebol stanovený oficiálny dátum poslednej rozlúčky. 

Na pohľad drsný metalista bol podľa blízkych v skutočnosti citlivý a láskavý človek, ktorého najmilovanejšie živé tvory boli mačky:

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Joey Jordison (@thejoeyjordison)

Okrem skupín Slipknot a Vimic hral Joey na gitaru v horror-punkovej skupine Murderdolls a na bicie bubnoval v alt-metalovej skupine Scar the Martyr a v extrém-metalovej superskupine Sinsaenum spolu s členmi Mayhem a DragonForce. Príležitostne sa ale ukázal aj v mnohých ďalších. Joey Jordison sa so skupinou Slipknot rozišiel ešte v decembri 2013 a na svojich kolegov mal dlhé roky veľmi ťažké srdce. Slávny bubeník totiž tvrdil, že ho zo skupiny vyhodili nečakane, bez osobného strenutia a vysvetlenia. "Všetko, čo som dostal, bol hlúpy e-mail, v ktorom stálo, že som vypadol z kapely, ktorú som celý život vytváral. Nezaslúžil som si to po tom, čo som urobil a čím všetkým som si prešiel. Zmýlili sa v mojich zdravotných problémoch a zrejme ani ja som najprv nevedel, čo sa to deje. Mysleli si, že som na drogách, čo som vôbec nebol," vysvetľoval po rozchode s kapelou v rozhovore pre Blabbermouth Joey, ktorému sa pravdepodobne v tom čase začali prejavovať prvé príznaky vážnej diagnózy, a preto ich správanie voči nemu označil za zbabelé. 

Spomienku na Joeyho zverejnila aj kapela Metallica:

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Metallica (@metallica)

V roku 2014 jeho kolega a spevák Corey Taylor priznal v rozhovore pre Metal Hammer, že sa ich cesty umelecky aj osobne rozišli, avšak "bolo to jedno z najťažších rozhodnutí, aké kedy ako kapela urobili." Je to pritom už druhá tragédia, ktorá postihla členov skupiny za posledných desať rokov, keď v roku 2010 zomrel ďalší zakladajúci člen a frontman kapely Paul Gray, ktorému sa stalo osudným predávkovanie morfiom a fentanylom v kombinácii s vážnou srdcovou vadou.

Zdroj: The Sun/Topstar.sk

TV Program

09:50 Policajti v akcii
10:55 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
10:30 Zlato v garáži II.
11:05 Pošli ďalej
11:55 Profesionáli II.
10:20 ZOO
11:45 Nákupné maniačky
13:05 Skutočné príbehy
10:30 Okido I.
10:45 Pat a Mat
10:55 Zabi nudu!
09:35 Kdybych měl křídla
11:15 Sedmilhář
12:55 Kluci na povel