Nová hviezda na našej hudobnej scéne? TAKEJTO kvalitnej muziky nie je nikdy dosť!

11.01.2021 17:49 Topstar.sk Hudba
Nová hviezda na našej hudobnej scéne? TAKEJTO kvalitnej muziky nie je nikdy dosť! Zdroj: Lucia Molnárová
Možnosť živiť sa tým, čo človek miluje, je azda najväčším šťastím. Nečudo, že mnohí snívajú o kariére umelca, keď je v jednom spojený talent, zábava, sláva a ešte aj peniaze. No to sa podarí len zlomku z nádejných hviezd. Kto ale neskúsi, nikdy sa nedozvie, či sa práve on nemohol stať hviezdou hitparád. Na slovenskej hudobnej scéne je nová kapela, ktorá sa rozhodla otestovať svoje šťastie a talent.

Šesť mladých ľudí sa dalo v Bratislave dokopy a založili skupinu s názvom Limits of Absurdity. V preklade Hranice absurdity sú slovným spojením, ktorý dáva tušiť, že nepôjde o ľahké "disko", ako potvrdila aj speváčka kapely, 20-ročná Lucia Molnárová. Práve ona obvykle prináša prvý impulz na vznik piesne, keď dodá text a melódiu, ďalej už tvoria spoločne. "Snažím vyhýbať lacným témam a frázam v textoch a radšej hovoriť o veciach, ktoré si všímam okolo seba a sú pre mňa dôležité, vhodné na zmysluplné úvahy," hovorí rodená Košičanka, ktorá však už od šiestich rokov žije v Bratislave.

Lucia mala šťastie, že jej talent a záľubu od malička podporovali aj jej rodičia a tak má za sebou štúdium na ZUŠ Alkana, vďaka čomu sa dostala aj na dosky Novej Scény. Už ako 14-ročná vedela s istotou, čo chce. "Rozhodla som sa, že chcem skladať aj vlastné piesne, nielen počúvať druhých. Baví ma totiž aj spisovateľská činnosť a pekne som vedela tieto dve záľuby, hudbu a písanie prepojiť. Začala som sa teda učiť hrať na gitare, ktorá je ideálna ako sprievodný nástroj k spevu a na skladanie piesní a vtedy sa začalo aj moje hľadanie ľudí do kapely," zaspomínala si táto mladučká "majiteľka" krásneho hlasu.

Vypočujte si prvý singel kapely Limits of Absurdity:

Nájsť kvalitných muzikantov do kapely ale vôbec nebolo také jednoduché, no napokon sa podarilo. "Od roku 2018 som v kapele Limits of Absurdity, ktorú sme založili s naším klávesákom a tiež skladateľom Danielom Tetliakom. Sme šiesti, každý z nás má iné vplyvy, ako Nirvana, System of a Down, Beatles, Avril Lavigne, Paramore, Slipknot, Linkin Park, Guns'n'Roses či Dream Theater, čo sa odzrkadľuje aj na našom štýle. Primárne hráme hard rock, ale kombinujeme aj alternatívu, symfonický rock, grunge a metal," vymenovala Lucia nielen skvostné mená slávnych kapiel, ale jasne upresnila, aký štýl možno v ich tvorbe hľadať.

A práve začiatok tohto roka si kapela zvolila za ideálny čas predstaviť svetu novinku hodnú éteru. Poprocková skladba Disarray je v angličtine, tento jazyk si vybrali cielene. "Začiatky kapiel sú vždy ťažké, ale dúfame, že sa nám podarí stať sa solídnou kapelou na slovenskej scéne, no radi by sme koncertovali aj v zahraničí, preto sú aj naše texty v angličtine, aby dokázali osloviť každého," ozrejmila speváčka zámer. Klip k piesni zatiaľ nenakrútili, no vypočuť sa dá na Youtube, prvé palce hore už začali pribúdať. Keď raz budú slávni a každý si rád s členmi kapely štrngne, Lucia má jedno vtipné varovanie pred kolegom zo skupiny: "Ak idete s Danom na pivo, sadnite si od neho ďalej a nič si nepokladajte na stôl, lebo vždy to svoje rozleje. Vždy!"

Zdroj: topstar.sk

TV Program

12:00 Víchor
14:10 Ja, zloduch 2
16:25 Rozpáľ to, šéfe!
11:45 Nové bývanie
13:10 Tajné životy boháčov IV.
13:40 Tajné životy boháčov IV.
10:50 Spravodlivosť v krvi XI.
12:15 Nový život
13:15 Nový život
12:00 Maxipes Fík
12:10 Bolek a Lolek idú do sveta
12:25 Krtko
11:25 Láska bez bariér
13:25 Zlomené srdce
15:05 Rin Tin Tin