Hviezdny spevák opäť potvrdil svoju ľudskosť! Je za tým smutný príbeh so silným odkazom

28.07.2020 09:11 Topstar.sk Hudba

Hviezdny spevák opäť potvrdil svoju ľudskosť! Je za tým smutný príbeh so silným odkazom

Archívna reportáž
embed kód
Britský spevák Ed Sheeran ma nielen zjav, ale aj správanie jedného od kosti dobrého človeka. V minulosti to dokázal niekoľkokrát, napríklad aj keď počas začínajúcej koronavírusovej krízy svojim zamestnancom prisľúbil prácu a zo svojho vrecka im vyplácal mesačnú gážu napriek tomu, že bol jeho bar v Londýne kvôli opatreniam zavretý. Tvrdú prácu ľudí si hudobník očividne váži, prednedávnom vzdal vzdal aj zamestnancom v zdravotníctve.

Ed Sheeran si nedvno zaspomínal na smutné obdobie spred dvoch rokov, keď mu zomierala jeho milovaná stará mama. Spevák ju počas tohto obdobia takmer každý deň navštevoval v miestnej nemocnici v britskom Suffolku. V nemocnici si medzi zamestnancami za ten čas našiel priateľov a ich odhodlanie a oddanosť náročnej práci si nesmierne váži. Jeho slová vďaky boli spolu s mnohými ďalšími uvedené v špeciálnej edícii knihy Dear NHS: 100 Stories to Say Thank you (Drahí zdravotníci: 100 príbehov, v ktorých Vám ďakujeme).

Kniha je venovaná zamestnancom v zdravotníctve, ktorí preukázali oddanosť svojej práci počas koronavírusovej pandémie. Podľa portálu Daily Mail sa v nej Ed zveril so svojimi skúsenosťami s ich prácou počas posledných mesiacov života jeho starkej, ktoré strávila v istej britskej nemocnici. "Mal som šťastie, že som počas jej posledných mesiacov nebol na turné. A keďže som trávil čas v meste, mal som možnosť ju navštíviť takmer každý deň," približuje smutné chvíle ryšavý spevák.

Pieseň Supermarket Flowers zachytáva smutné okamihy po smrti Edovej starej matky:

Ed opísal prácu a starostlivosť zamestnancov v nemocnici ako úžasnú. "Boli tak milí, oduševnení, starostliví a zároveň zábavní," nešetrí chválou vo svojich riadkoch v knihe spevák. "Keď zomrela, napísal som o tejto skúsenosti pieseň Supermarket Flowers (Kvety zo supermarketu). Slová v nej sú o balení jej vecí z nemocničnej izby. Ja aj moja rodina sme sa  veľmi zblížili so sestrami, ktoré tam pracovali," opisuje spevák vzťah so zamestnancami nemocnice v Suffolku.

"Moja mama je s nimi v kontakte doteraz a keď sa náhodou ocitnem v blízkosti nemocnice, rád sa s nimi stretnem tiež," hovorí Ed a podľa jeho skutkov z minulosti a bezprostrednému správaniu je jeho tvrdenie celkom ľahko uveriteľné. Svoju starú mamu spomínal už aj v piesni Nanny Mulligan, ktorá pojednávala o jej írskych koreňoch, nanny je pomenovanie pre babičku a Mulligan je veľmi bežné írske priezvisko.

Ed je známy svojou bezprostrednosťou, v jeho krčme sa neváha postaviť za bar a hosťom načapovať pivko:

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

@bertie_blossoms hats available from January. Pop in for a pint and some food and maybe get a hat. Why not eh x

Príspevok, ktorý zdieľa Ed Sheeran (@teddysphotos),

Spevák tiež zopár riadkami spomenul, ako mu zdravotníci zachránili v prvých mesiacoch jeho života to, čo je pre neho dnes k živobytiu najdôležitejšie,  a to je jeho sluch. Už ako malé bábätko zápolil s infekciou v uškách, ktorú sa mu za pomoci zdravotníkov, ich vedomostí a starostlivosti podarilo poraziť.

Zdroj: Daily Mail/topstar.sk

TV Program

05:20 Krimi
05:45 Noviny TV JOJ
06:30 Asterix: Sídlo bohov
05:35 Súdna sieň
06:40 Dvaja policajti
09:20 12 podmienok dedičstva
05:10 Keď je pečenie umenie III.
06:00 ZÁCHRANÁRI
06:40 ZÁCHRANÁRI
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:20 Vyškolena láskou
07:55 Továrna na sny
10:15 Vánoční okouzlení