Dara Rolins šokuje tvrdením, AKO sa dožiť vysokého veku!

14.06.2020 23:30 Topstar.sk Hudba

Dara Rolins šokuje tvrdením, AKO sa dožiť vysokého veku!

Dara Rolins má síce 47 rokov, no formu aj kondičku má ako dvadsiatnička. Preto by pokojne mohla rozdávať rady, ako sa udržať v dobrej kondícii čo najdlhšie. Občas nejakú dobrú radu aj vypustí, ako napríklad teraz.

Ak je nejaká aktivita, ktorú Dara Rolins okrem spevu a tanca skutočne zbožňuje, je to joga. Speváčka tvrdí, že je to práve toto staroindické cvičenie, vďaka ktorému je v takej špičkovej forme.

Hoci jogu u nás chápeme len ako súbor cvikov, v skutočnosti je to filozoficko-náboženský smer, ktorého základy sa datujú až do roku 3500 pred naším letopočtom.

Aj hviezdy z televízie JOJ objavili čaro jogy:

Počas tisícročí sa joga neustále vyvíjala a vznikla okolo nej celá veda a mnoho tvrdení, z ktorých niektoré sa môžu zdať pritiahnuté za vlasy. "Múdri jogíni tvrdia, že máme pridelený určitý počet dychov na celý život, ak dýchame pomalšie, budeme žiť dlhšie. Aké prosté," priblížila jedno z tvrdení jogínov, ktorí poukazujú aj na príklady zo živočíšnej ríše, ako napríklad veľmi riedko dýchajúce korytnačky.

Pomalé dýchanie je spojené aj s celkovým pokojom, a o tomu už niet pochýb, že byť v pohode je rozhodne zdraviu prospešnejšie, ako byť v strese a nahnevaný. "Takže nádych, výdych a no stress. Dnes, ani zajtra, ani nikdy. Nič vás predsa nepripraví o váš pokojný dych, má cenu zlata," radí Dara, na čo si treba spomenúť, keď je človek v stave vybuchnúť. Fanúšikovia Dare ďakujú za myšlienku a jednohlasne súhlasia, otázka znie, ako to dokážu uviesť do praxe.

Zdroj: instagram/topstar.sk

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PROSTŘENO
09:30 Súdna sieň
06:10 DEDIČSTVO
07:35 Panelák
08:55 Simpsonovci III.
06:55 POLICAJTI V AKCII
08:10 Prvé oddelenie
08:35 Prvé oddelenie
07:10 Požiarnik Sam X.
07:20 Požiarnik Sam X.
07:30 Kúzlovanie
05:40 Barva kouzel II.: Lehké fantastično
07:25 Diana
09:30 Příšerky pod hladinou