Temné tajomstvo DJ Aviciiho. Dohnalo ho k samovražde TOTO?!

21.04.2019 23:30 Topstar.sk Hudba

Temné tajomstvo DJ Aviciiho. Dohnalo ho k samovražde TOTO?!

Archívna reportáž
embed kód
V sobotu uplynul presne rok od smrti Tima Berglinga, alias DJ Aviciiho. Len 28-ročný úspešný DJ si sám siahol na život počas dovolenky v Ománe. BBC nakrútila o jeho živote dokument a na povrch vyplávalo jedno desivé tajomstvo.

V dokumente je použitých viacero autentických nahrávok rozhovorov s Aviciim. Prezradil napríklad aj to, že kým na začiatku kariéry sa pred vystúpením bál piť alkohol, neskôr mu úplne prepadol. To ale nebol najväčší problém, zdá sa.

​Zásadné problémy mu spôsobila závislosť na liekoch. Po jednom záchvate bolesti kdesi v dutine brušnej mu lekári diagnostikovali pankreatitídu, teda zápal slinivky brušnej. Pobyt v nemocnici bol príšerný zážitok, ale ešte oveľa horšie boli následné bolesti. Každý deň som sa prebúdzal v bolestiach, nikdy neprestávali. Všetko som vnímal ako cez hmlu a nevedel som, ako dlho ešte zvládnem takto pokračovať," povedal Avicii.

​Nakoľko bol práve na turné a nechcel sklamať fanúšikov, požiadal o prepustenie z nemocnice. Na prekonanie bolesti dostal lieky. "Bolo to ako heroín, ale vôbec to na bolesť nepomáhalo. Ale veril som, že lekári vedia, čo robia," vyjadril sa DJ.

Užíval dvadsať tabletiek denne, no lekári ho uisťovali, že nie sú návykové. Aviciimu napriek mega dávkam bolo neustále zle. Po turné si vzal osem mesiacov dovolenky. Potreboval skutočne vypnúť. "Neviem, ako mám ľuďom vysvetliť, že môj život je neustále len o strese," priznal zronený Avicii.

Život v bolesti a strese ho napokon dohnal k predčasnému ukončeniu kariéry. Ani to však napokon nepomohlo a o dva roky neskôr, 20. apríla 2018, si vzal život vlastnou rukou.

Zdroj: blesk.cz/topstar.sk

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PROSTŘENO
09:30 Súdna sieň
07:25 Panelák VIII.
08:40 Simpsonovci I.
09:10 Simpsonovci II.
06:25 POLICAJTI V AKCII
07:45 POLICAJTI V AKCII
09:25 Prvé oddelenie
07:30 Kúzlovanie
07:40 Rapotáčik
07:50 Sníček
06:05 Skleněné peklo
07:50 Perfektní prázdniny
09:40 Jobs