Jasno
17°
Bratislava
František
4.10.2022
Speváka Karla Gotta čaká operácia, je životne dôležitá
Zdielať na
Hudba

Speváka Karla Gotta čaká operácia, je životne dôležitá

Český spevák Karel Gott musí koncom budúceho týždňa podstúpiť operáciu, ktorá síce nemá nič spoločné s rakovinou, ale je životne dôležitá. S odvolaním na speváka o tom informoval nemecký denník Bild. Podľa neho Gott neverí v skorý návrat na scénu. Bild upozornil, že už pred diagnostikovaním rakoviny mal Gott problémy so srdcom.

Karla Gotta podľa jeho hovorkyne čaká chirurgický zákrok v dutine brušnej. Ten by mal definitívne uzavrieť proces celej onkologickej liečby.

Sedemdesiatšesťročný umelec denníku povedal, že jeho rekonvalescencia po liečbe nádorového ochorenia postupuje pomalšie, než predpokladal. Dodal, že má stále veľké problémy s dychom.

"Na spievanie a návrat na javisko nemôžem pomýšľať ešte dlhú dobu," cituje Bild speváka.

Lekári začiatkom novembra minulého roka oznámili, že u Gotta diagnostikovali takzvaný Non-Hodgkinov lymfóm. Spevák ihneď začal cielenú onkologickú liečbu. Koncom februára absolvoval poslednú chemoterapiu. Následné vyšetrovania ukázali, že jeho nádorové ochorenie úplne zmizlo.

Gott v minulom roku získal po štyridsiatykrát Zlatého slávika, súčasne sa stal Absolútnym slavíkom 2015 a dostal aj špeciálneho platinového slávika. Populárny spevák musel pre ochorenie zrušiť naplánované koncerty.

Karel Gott na svojom facebooku na začatku apríla zverejnil fotografiu, ako rehabilituje:

fcb: Karel Gott

Pozrite si archívnu reportáž:

Súvisiace články

Najčítanejšie