Jasno
14°
Bratislava
František
4.10.2022
Spevák Prince skončil v nemocnici! Už týždne bojuje s chorobou
Zdielať na
Hudba

Spevák Prince skončil v nemocnici! Už týždne bojuje s chorobou

Amerického speváka a multiinštrumentalistu Princa museli previezť v piatok skoro ráno do nemocnice v meste Moline v Illinois. Muzikanta hospitalizovali po tom, ako jeho lietadlo núdzovo pristálo na miestnom letisku, pretože sa cítil zle.

Rodák z Minneapolisu totiž už niekoľko týždňov bojuje s chrípkou, pričom po štvrtkovom vystúpení v Atlante sa jeho zdravotný stav zhoršil.

Päťdesiatsedemročný hudobník strávil v nemocnici tri hodiny. Po prepustení pokračoval v ceste domov, pričom momentálne je už doma a v poriadku.

Debutoval v roku 1978

Prince, celým menom Prince Rogers Nelson, debutoval v roku 1978 už albumom For You. Odvtedy ponúkal nové nahrávky takmer každý rok.

Medzi jeho úspešné single patria napríklad 1999, When Doves Cry, Let's Go Crazy, Purple Rain, Raspberry Beret, Kiss, Sign O' the Times, Batdance, Gett Off, Cream či The Most Beautiful Girl In The World.

Ovenčený cenami

Na konte má sedem cien Grammy, štyri MTV Video Music Awards, Zlatý glóbus i Oscara. V roku 2004 ho uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy a podľa amerického magazínu Rolling Stone je 27. najlepším interpretom všetkých čias.

Purple Rain v podaní Princea:

Súvisiace články

Najčítanejšie