Skoro jasno
25°
Bratislava
Vilma
29.5.2023
Spevák Tásler ako reportér: ukrižovanie som sledoval so zatajeným dychom
Zdielať na

Spevák Tásler ako reportér: ukrižovanie som sledoval so zatajeným dychom

Aj tohtoročnú Veľkú noc sprevádzajú na Filipínach krvavé rituály, vrátane ukrižovania. Silne veriaci si takto pripomínajú utrpenie Ježiša Krista. Na vlastné oči to videl spevák a frontman skupiny IMT Smile.

Každoročný rituál nakrútil pre televíziu JOJ spevák a reportér v jednom Ivan Tásler. Ten veľkopiatkové pribíjanie na kríž sledoval so zatajeným dychom.

"Bolo to určite niečo netradičné, čo som ešte nevidel vo svojom živote. Tá atmosféra bola, no ťažko ju opísať. Je lepšie asi ju vidieť, preto som poslal aj nejaké obrázky," povedal Ivan Tásler.

Na Slovensku by boli zhrození

Zábery vznikli vo filipínskej dedine St. Lucia, kde sa nechali ukrižovať traja muži.

"Jednu ženu sme videli odpadnúť aj s plačom. Mám ale pocit, že to pre nich nebolo také, ako možno pre nás. Celkom si neviem predstaviť, že by sa niečo také dialo u nás. Pravdepodobne by si ľudia zatvárali oči a boli by zhrození," dodáva Tásler. 

Tisíce turistov aj domácich

Každý rok toto podujatie sledujú tisíce ľudí, ako miestnych obyvateľov, tak aj zahraničných návštevníkov.

Veriaci, ktorí podstupujú taký bolestný rituál, sú presvedčení, že Boh vďaka ich obeti vypočuje modlitby a pomôže im alebo ich blízkym.

"Myslel som, že to budem zvládať horšie, ale myslím, že to nebolo až také. Možno preto, že som sa sústredil na nakrúcanie záberov, tak som to tak nejak neprežíval," dodal Tásler. 

Pozrite si exkluzívne zábery aj prvú reportáž Ivana Táslera:

Súvisiace články

Najčítanejšie