Tomáš Klus (28) má úspech, vypredáva jeden koncert za druhým

Tomáš Klus (28) má úspech, vypredáva jeden koncert za druhým

Tomáš Klus je na turné! Prvý z dvoch bratislavských koncertov bol vypredaný. Hudobník si to v rámci turné Proměnamě 2014 namieril do ďalších slovenských miest.

Hrá si na pódiach

Český hudobník Tomáš Klus a jeho Cílová skupina v pondelok odštartovali slovenskú časť turné Proměnamě 2014. Spevák sa predstavil svojim fanúšikom a fanúšičkám v bratislavskom MMC klube.

Počas koncertu odohral aj piesne z najnovšieho albumu Proměnamě. Nechýbala ani improvizovaná pesnička, ktorú venoval malému dievčatku s menom Nela. "Občas to na koncertoch robím. Kapela mi hrá podklad a ja si vymýšľam texty. Vždy je to však chôdza po tenkom ľade," vysvetlil po koncerte Klus.

"Naše koncerty sú vždy o ľuďoch. Oni tvoria atmosféru a my sme vlastne len taký sprievod," opísal tiež dojmy z prvého bratislavského koncertu.

Hudobník sa predstaví v Bratislave aj v utorok večer. V najbližších dňoch ho ešte čaká vystúpenie v Žiline, Trenčíne, Nitre a v Banskej Bystrici.

Tomáš Klus vyrastal v hudobnom prostredí, no jeho cesta k piesňam nebola priama. Kedysi bol totiž vrcholovým športovcom. V roku 2002 získal zlatú medailu v modernom päťboji na majstrovstvách Európy pre dorast.

Debutoval albumom Cesta do záhu(d)by. V tom istom roku bol ako predskokan na turné skupiny Chinaski a v roku 2009 získal prvého Anděla - v kategórii Objav roka.

Jeho druhou štúdiovkou je Hlavní uzávěr splínu, za ktorú si prevzal zlatú platňu. V septembri 2011 uviedol na trh tretí štúdiový album Racek. S nahrávkou, ktorá obsahuje aj hit Pánubohudooken, dosiahol diamantovú platňu a získal napríklad Anděla.

V ankete Český slávik 2012, okrem iného, porazil v kategórii spevákov legendárneho Karla Gotta. V ostatnom čase slávil úspechy so skladbou Cesta, ktorú nahral s kapelou Kryštof.

Jeho najnovší album Proměnamě vyšiel v marci. Spevák, ktorý už má za sebou aj niekoľko filmových úloh, vychováva s manželkou Tamarou dcéru Josefínu.Sám sa radí medzi verných mužov, ale je to podľa neho každého vlastné rozhodnutie.

Zdroj: topstar.sk, SITA

TV Program

16:35 Lovec: Zimná vojna
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:05 Simpsonovci IX.
17:30 Kosti VIII.
18:30 Kosti VIII.
16:50 Súdna sieň
18:00 Súdna sieň
19:00 Ochrana svedkov V.
17:00 Rapotáčik 2
17:10 Maxipes Fík
17:15 Máša a medveď I.
16:05 Překvapení
17:55 Továrna na sny
20:15 Černé zlato