Zatiahnuté, zmiešané prehánky
Bratislava
Edmund
1.12.2023
Svalnáčka Mikulcová sa ukázala hore bez! Pohľad na ňu vyvoláva mnohé otázky...
Zdielať na

Svalnáčka Mikulcová sa ukázala hore bez! Pohľad na ňu vyvoláva mnohé otázky...

Zdroj: instagram/VM

Už od svojej mladosti sa rozhodla Věra Mikulcová (41) zasvätiť svoj život kulturistike. Akou neuveriteľnou premenou prešla odvtedy, sa dá vidieť z fotografie zo začiatku milénia, kde už síce mala peknú maskulatúru, ale jej tvár mala ešte jasne ženské rysy. Tie už ale dávno takmer zmizli do nenávratna, a tak nečudo, že ju vnímajú ľudia, ktorí ju nepoznajú, jednoznačne ako muža. Jej to ale ani trochu neprekáža, robí to, čo miluje a nejakú dobu tvorí spokojný pár so svojou partnerkou Janou.

​Aj keď si Věra Mikulcová iste dobre uvedomovala, že užívaním viac či menej legálnych látok a intenzívnym posilňovaním nebude jedného dňa pôsobiť žensky, šla do toho s vervou. Kulturistike sa intenzívne a profesionálne venuje vyše dvadsať rokov. Aktuálne sa ukázala na Instagrame takmer nahá na fotkách v plnej paráde s perfektne vysekanou postavou pripravená na súťaž Olympia Masters. Je vždy optimisticky naladená, aj keď má vraj život rozvrhnutý na minúty. Neustále sa musí kontrolovať v jedle, trénovať a tiež sa starať o fitness centrum, ktoré prevádzkuje so životnou partnerkou Janou. Z ironických poznámok ľudí si nič nerobí.

Na kulturistuku prešla zhruba v dvadsiatke po tom, čo sa ako basketbalistka zranila. Lekár jej vtedy natvrdo oznámil, že je obézna, a tak hľadala spôsob ako sa kíl zbaviť. Začala chodiť do fitka a rýchlo ju zlákala kulturistika, ktorej sa po čase rozhodla venovať profesionálne. Je verejným tajomstvom, že na profesionálnej úrovni to už, žiaľ, nejde bez steroidov, ale aby ju to zdravotne nepoškodilo, pravidelne chodí na lekárske testovanie. No jej spôsob života už zásadne zmenil jej výzor a ľudia ju majú za muža. "Po každýkrát to beriem ako zábavu. A keď sa potom ľudia so mnou viac bavia, hrozne sa ospravedlňujú. Vždy im hovorím, že je to úplne v pohode, že aj toto ku kulturistike patrí," zverila sa nedávno v rozhovore pre iDnes.

Vypočujte si otvorený rozhovor so sympatickou športovkyňou:

Pred súťažou Olympia Masters, ktorá bola jej životnou ambíciou, musí riadne zarezávať, čo sa prejavuje v jej skvelej forme. "Tiež robíte ráno kontrolu formy?" spýtala sa sledovateľov jej instagramového profilu tak trochu provokatívne Věra. Na ilustráciu pridala fotku svojho vyrysovaného obnaženého tela. Za krátky čas prišli komentáre. "Áno, áno, robím - ale ja pozerám z boku, ako mi kypí bábovka - bohužiaľ," odkázala jej jedna. "Vierka, keby som mala spolovice takú formu ako vy, budem ju kontrolovať v zrkadle pokojne aj 3x denne, nielen ráno. Vyzeráte báječne a ja vám držím päste," vyznala sa k obdivu k nej druhá a nebola sama, Mikulcovú na sociálnej sieti sledujú, našťastie, najmä ľudia, ktorí jej fandia.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Vera Mikulcova (@veramikulcova)

Pri tréningoch Věre pomáha jej životná partnerka Jana a ako hovorí, spoločne sa starajú o ich dieťa - fitness centrum a dvoch rozkošných "čivavákov" k tomu. Na neraz aj veľmi urážlivé komentáre ľudí sa môžu skutočne vykašľať, Věra robí to, čo miluje a je so svojím životom po každej stránke spokojná.

Věra kedysi a dnes:

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Vera Mikulcova (@veramikulcova)

Pre ženu

Najčítanejšie