Rytmus pred zápasom. Keby som nemal šancu zvíťaziť, nešiel by som do toho...

27.12.2018 18:50 Topstar.sk Šport

Rytmus pred zápasom. Keby som nemal šancu zvíťaziť, nešiel by som do toho...

Archívna reportáž
embed kód
Patrik Rytmus Vrbovský už o pár chvíľ vbehne do ringu v pražskej O2 Arene, kde ho čaká boxerská premiéra.

Jeho súperom v prvotine medzi šestnástimi povrazmi bude český reper a niekdajší thaiboxer Otakar Marpo Petřina, Člena hudobného zoskupenia Kontrafakt, nečaká nič jednoduché.

​Súboj s Marpom si však vypýtal sám, hoci mal možnosť bojovať i s niekým iným. "Dva roky som aktívne boxoval. Ľudia sa ma stále pýtali, kedy dám zápas. Stretol som Petra Kareša, ktorý ma oslovil. Ponúkol mi boxerský zápas s neznámym protivníkom. Ja som si však vyžiadal Marpa. Už rok sa na to poctivo pripravujem," povedal Rytmus.

"V živote mi stále niečo chýbalo, aj keď som si splnil sny prostredníctvom hudobnej kariéry. Chýbalo mi niečo pohybového charakteru. Som bývalý tanečník a teda to mám v sebe. Bol som na očistnej dovolenke v Thajsku, kde som si vyskúšal thajský box. Po mesiaci, keď som sa vrátil domov, som sa zoznámil s Attilom Véghom, s ktorým som pokračoval v tréningoch MMA. Potom som si vyskúšal aj klasický box a pochopil som, že to je láska môjho života," uviedol.

Prešiel si peklom

Rytmus si uvedomuje, že zápas bude atraktívny pre verejnosť. Dôkazom toho je i predčasne vypredaná O2 Arena. A to ho teší, tak to má rád. "Bude to zaujímavé. Marpo sa tomu venuje a má skúsenosti. To znamená, že je to pre mňa výzva. On bude za Česko, ja budem za Slovensko. Okrem toho sme obaja reperi," zamyslel sa 41-ročný Vrbovský. Súboj sa uskutoční podľa pravidiel klasického boxu. Hmotnostná kategória nie je striktne definovaná."Chcem sa dostať do hmotnosti 72,5 kg. Akú bude mať on, to neviem. Zdá sa mi, že je ľahší," povedal Rytmus, ktorému ešte v novembri ukazovala ručička na váhe 88 kg.

Počas kariéry vypredal desiatky koncertov a verí, že nervozite nepodľahne ani pred štvrtkovým stretnutím: "Neviem, ako to bude. Niekto je zápasový typ. Niekto iný môže mať natrénované, ale zlomí sa. Vojde do ringu a nič. Bolo veľa takých. Veľa som trénoval, prešiel som si peklom a zápasový deň vnímam ako sviatok a odmenu za to všetko."

Keďže sa duel koná krátko po Štedrom dni, populárny raper si musel aj počas Vianoc strážiť svoj jedálniček. "Nevadí mi to. Som na to nastavený a už sa neviem dočkať zápasu," vyhlásil Rytmus, ktorý zároveň počas sviatkov oznámil na instagrame, že spolu so snúbenicou Jasminou Alagič čakajú prvý prírastok do rodiny.

​"Keby som nemal šancu zvíťaziť, nešiel by som do toho. Viem, čo je vo mne. Zároveň viem, že proti mne nastúpi niekdajší thajský boxer. Nie je to klasický boxer. Bojovníci MMA či thaiboxeri majú box ako doplnok. Boxer má vždy navrch, pretože to je jediné, čo robí. Thaiboxeri sa väčšinou prezentujú kopmi, údermi lakťami, kolenami či 'klinčami'. Z toho môžem ťažiť. Viem, na čom som. Absolvoval som veľa tréningov s rôznymi inými bojovníkmi a v boxe som mal navrch," prezradil Rytmus.

Do jeho rohu sa postaví najlepší slovenský boxer ostatných rokov Tomi "Kid" Kovács. "Trénoval som box aj s Attilom Véghom. Neskôr som ho trénoval v Amerike, v Thajsku i v Anglicku. Potom som prešiel k Tomimu. Z každého trénera som mal niečo iné. S Tomim sme začali trénovať v júni a to je dosť dlhá doba na to, aby som prešiel na jeho štýl a taktiku," vyhlásil Rytmus.

S boxom začal, až keď mal takmer štyridsať rokov. Nemyslí si, že by to bol problém. "Niekto je v štyridsiatke zošľahaný, 'zošermovaný' a rozbitý. Ja si myslím, že môžem dať pokojne aj trojfázový tréning. Závisí to od toho, či niekto fetuje, či nemá problémy s alkoholom, zdravotné problémy, či neprežil život s tým, že celý čas robil to, čo ho nebaví alebo či je utrápený. Od toho to závisí. Myslím si, že keď sa človek o seba stará, žije zdravo a je väčšinu svojho života šťastný, tak aj štyridsiatka je v pohode vek. Trénujem s mladými chalanmi a nemám s tým žiadny problém," zamyslel sa.

Pozrite si archívnu reportáž:

Ďalší zápas zatiaľ neplánuje. "Nerozmýšľal som o tom,. Vyzerá to na jednorazovú záležitosť. Chcel som si vyskúšať, aké je to, keď sa človek pripravuje na zápas. Bude to obrovská udalosť," zhodnotil. " Nebude to preňho jednoduché. Všetci očakávajú, že ma rozbije. Keď sa mu to náhodou nepodarí, extrémne ho to psychicky zlomí," uzavrel Patrik Rytmus Vrbovský.

Zdroj: SITA, topstar.sk

TV Program

09:55 Súdna sieň
11:00 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
12:00 NOVINY O 12:00
10:25 DVOJIČKY
11:00 DVOJIČKY
12:00 Áno, šéfe USA III.
10:10 Prvé oddelenie II.
10:55 Nákupné maniačky
12:05 UHÁDNI MÔJ VEK
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Okido I.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti I.
10:30 Tygr a sníh
12:30 Slunce, seno, erotika
14:30 Děkan Spanley