Jasno
15°
Bratislava
Eliška
7.10.2022
Nečakané vyvrcholenie! Patrasovej nehoda má následky, ktoré pocítia VŠETCI!
Zdielať na
Showbiznis

Nečakané vyvrcholenie! Patrasovej nehoda má následky, ktoré pocítia VŠETCI!

Zdroj: Instagram

Po vyše týždni od nešťastnej nehody herečky Dagmar Patrasovej (66) ešte nie je známy výsledok policajného vyšetrovania. Po príchode polície na miesto nehody, bolo vidieť, že jej auto má poškodenú prednú časť kapoty po náraze do betónovej bariéry. Odmietla ako dychovú skúšku, tak aj krvnú a navyše tvrdila, že pri sebe nemá ani vodičský preukaz, takže jej ho nemohli ani odobrať. Špekuluje sa, že jazdila pod vplyvom alkoholu. Svedčili by o tom aj zábery kamery, kde bolo vidieť, ako sa herečka pri chôdzi potáca, ba dokonca aj spadne. Nie je však jasné, či to bolo tesne po nehode, alebo sa medzitým niekde zastavila.

Hovorca pražskej polície Jan Daněk nehodu opísal: "Hlásenie sme dostali okolo 14.45 hod. Oznamovateľ uviedol, že na Benešovskej ulici došlo k dopravnej nehode, pri ktorej podľa jeho slov vodička narazila do iného stojaceho auta a následne do betónovej zábrany. Vodička sa na mieste odmietla podrobiť dychovej skúške." Dagmar, ktorá mala neďaleko tohto miesta už podobnú nehodu v roku 2018, namerali vtedy v dychovej skúške 2,5 promile alkoholu, ale o vodičský preukaz celkom neprišla. Teraz by sa tomu už zrejme nevyhla.

"Vodičovi, ktorý sa odmietne podrobiť dychovej skúške, hrozí pokuta od 25 000 do 50 000 Kč, zákaz šoférovania na jeden až dva roky a sedem bodov. Ak bol takýto vodič zjavne pod vplyvom alkoholu do takej miery, že to bolo na prvý pohľad zrejmé, nemusí sa vyhnúť ani odsúdeniu za trestný čin," opísal situáciu dopravný právnik Tomáš Maxa. Po veľkej medializácii prípadu sa ním začali zaoberať aj na Ministerstve dopravy. "Odmietnutie dychovej skúšky je jedným z najzávažnejších priestupkov," rozhorčene reagoval sám minister dopravy Martin Kupka (46). Konanie Dagmar Patrasovej ho podnietilo urobiť zmeny v dopravných pravidlách.

Dáda a zbor Bambini Di Praga a jeden z jej detských hitov s názvom Nám se na tom světe líbí:

"Uvedená situácia sa rieši v pripravovanej zmené bodového systému. V súčasnosti sa trestanie alkoholu za volantom riadi tým, že je potrebné najprv preukázať, či došlo k porušeniu predpisov alebo nie, a nezohľadňuje súčasné možnosti digitalizácie. Novo pripravované riešenie toto doplní o možnosť zadržať vodičský preukaz, aj keď ho hriešnik nemá pri sebe. Nasleduje konanie, kde sa posúdi, či dôjde k odobraniu vodičského preukazu, alebo nie," komentoval zmeny na webe TN.cz hovorca ministerstva František Jemelka a dodal, že zmeny by mala ešte tento rok prerokovať vláda. Za toto Dáde niektorí vodiči iste nepoďakujú, ale bezpečnosti v dopravnej premávke to iste prospeje. Napokon, sadnúť si za volant pod vplyvom alkoholu je podobné, ako dať dieťaťu do ruky zbraň.
V kuloároch sa už roky šepká, že má Dáda psychické problémy ktoré neraz rieši alkoholom: 

Súvisiace články

Najčítanejšie