Oblačno
-1°
Bratislava
Barbora
4.12.2023
Známy český herec je na dne, jeho milovaný syn spáchal samovraždu! Utýrali ho, tvrdí!
Zdielať na

Známy český herec je na dne, jeho milovaný syn spáchal samovraždu! Utýrali ho, tvrdí!

Zdroj: pexels.com

Nepredstaviteľne bolestivo doľahla na herca Ivana Vyskočila (75) správa o úmrtí jeho milovaného syna Jakuba Vyskočila (†46), ktoý spáchal samovraždu zastrelením sa. Stalo sa tak z 8. na 9. mája u neho doma. "Nemôžem o tom hovoriť, je to príliš čerstvé," odpovedal pre Extra.cz zronený herec. O niečo zdielnejší bol zdroj z jeho blízkeho okolia. "Syn Ivana Vyskočila Jakub sa včera večer doma zastrelil. Zanechal dlhý list na rozlúčku. Dostal sa do nejakých dlhov a problémov. Toto Ivan nedá, zbožňoval ho," povedal nemenovaný človek a nepochybne mal pravdu, pre Ivana bol jeho syn aj najlepším priateľom, ako tvrdil.

​Správu po zverejnení článku potvrdila prepravná spoločnosť, ktorej bol Ivana Vyskočil konateľom. "Vedenie skupiny BusLine s poľutovaním oznamuje, že v nedeľu 8. mája ukončil svoj život jej majiteľ, pán Jakub Vyskočil. Zároveň vyjadrujeme najhlbšiu sústrasť rodine," uviedla Vladimíra Vyhnišová, ktorá je poverená vedením spoločnosti. Všetko by tam malo ale fungovať ako predtým."Na chod jednotlivých spoločností nebude mať odchod tohto výnimočného muža žiadny dopad. Všetky firmy riadi kompetentný manažment vybavený príslušnými právomocami. Úloha pána Vyskočila nebola v bežnom riadení spoločností, ale v nastavovaní vízií a smerovania budúceho rozvoja. V tejto úlohe nám bude pán Vyskočil v budúcnosti veľmi chýbať," dodala kolegyňa zosnulého.

Neskôr sa redakcii Extra predsa len podarilo od Ivana Vyskočila získať aj bližšie informácie o pozadí samovraždy jeho syna. Jakub mu bol veľmi blízky a bol na neho aj patrične hrdý, od roku 2014 bol úspešný majiteľ prepravnej spoločnosti. V tom istom roku začal platiť zákon o zákaze anonymných akcií. Aj preto v médiách špekulovali, že potomok Vyskočila bol iba bielym koňom istého Jiřího Vařila, podľa iDnes.cz "muža s povesťou mafiána". Polícia ho vyšetrovala pre množstvo korupčných kauz a to aj v rámci BusLine. Práve jeho obviňuje Ivan Vyskočil, že bol príčinou samovraždy jeho syna. "Stále mu zasahoval do firmy,“ tvrdí a potvrdzuje to vraj aj synov list na rozlúčku.

Pripomeňte si Ivana Vyskočila zamladi:

"Dôvody tam boli prakticky také, aké som teraz povedal. Že mu nedal pokoj a ničil firmu. Mal predsa zodpovednosť za spoločnosť. Pracuje tam skoro tisíc zamestnancov," vysvetľuje s tým, že za firmou ale Vařil nikdy nestál, iba z nej ťahal peniaze. Všetku prácu vykonával jeho syn."Dosť dlho sa tváril ako kamarát a všetci sme mu verili. Ale v podstate v tej firme nič neurobil. Ale nie som v tejto záležitosti tak erudovaný, kĺžem iba tak po povrchu," pre istotu dodal. Videl, že je na tom v poslednej dobe syn zle."V podstate ho ten člověk psychicky týral. A to už dlho. A pohár skrátka už pretiekol. Nemal to, samozrejme, urobiť. Je to hrozné. Všetci sme z toho strašne zdrvení. Všetci ho mali radi. Bol to človek, ktorý kde mohol, tam pomohol,"  zveril sa nešťastný otec. "Otec má rád svoje deti, ale my sme boli naozaj veľkí kamaráti," vyznal sa zdrvený herec, ktorý má ešte jedného syna a dcéru.

Smutnú správu o smrti Jakuba Vyskočila oznámila na oficálnej stránke firma, ktorej bol majiteľom: 

Súvisiace články

Pre ženu

Najčítanejšie