Jasno
23°
Bratislava
Lýdia
19.8.2022
Nechutná sabotáž herečky na Oscaroch?! Keď chcela vyjsť na pódium, prinútili ju sadnúť na invalidný vozík!
Zdielať na
Showbiznis

Nechutná sabotáž herečky na Oscaroch?! Keď chcela vyjsť na pódium, prinútili ju sadnúť na invalidný vozík!

Archívna reportáž

Počas priameho prenosu z tohtoročného odovzdávania Oscarov sa podľa všetkého neudiala iba nepríjemnosť s fackou držiteľa Oscara Willa Smitha komikovi Chrisovi Rockovi, ktorá sa zapísala iste do histórie. Trpkú skúsenosť si vraj odniesla aj slávna herečka a speváčka Lisa Minelli (76). Do veľmi nepríjemnej situácie sa vraj dostala tesne pred vstupom na pódium, kde mala spolu s Lady Gaga odovzdať cenu za najlepší film.

​O potupnej udalosti sa rozhodol prehovoriť Lizin dlhoročný priateľ Michael Feinstein (65). Tvrdí, že ikonu Broadwaya "sabotovali" tým, že ju tesne pred vystúpením na pódium prinútili použiť invalidný vozík, čo vyvolalo obavy o jej zdravotný stav. Spevák v relácii "Jess Cagle Show" na Sirius XM povedal, že sa Minnelli vyjadrila, že chce "vyzerať dobre a nechce, aby sa o ňu ľudia "báli". To sa jej ale vzhľadom na použitie invalidného vozíka veľmi nepodarilo.

Je možné, že režisér zle pochopil jej sarkastické vyjadrenie, že s účinkovaním na odovzdávaní Oscarov bude súhlasiť iba vtedy, ak bude sedieť na režisérskej stoličke, pretože má problémy s chrbticou. "Hádam boli všetci otrasení kvôli všetkému, čo sa stalo predtým," narážal Feinstein zrejme na moment, keď Will Smith dal facku Chrisovi Rockovi. No podľa neho v žiadnom momente Minnelli vopred nikto nepovedal, že má sedieť na vozíku a mimoriadne ju to potom rozrušilo, čo bolo zjavné aj z prenosu. "Viete si predstaviť, že by ste boli zrazu nútení, aby vás milióny ľudí videli tak, ako nechcete, aby vás videli? Presne to sa jej stalo," komentoval Feinstein pocity slávnej speváčky.

Pozrite si zostrih vrátane záberov Minnelli na Oscaroch, aj vyjadrenia jej kamaráta Feinsteina:

Moderátorovi prezradil, ako zúfalo odmietala použiť invalidný vozík. "Nie, nebudem sa pred všetkými ukazovať na vozíčku. Ja to neurobím. Odmietam to urobiť," takto sa vraj slovne bránila, ale nepomohlo jej to. Spevák uviedol, že bol v tom čase prítomný v zákulisí. "Čo chceš robiť?" spýtal sa jej. Minelli ale zostala bezradná a  nakoniec rezignovala. "Urobím to," odpovedala mu, ale vraj ju to rozladilo. "Bola nervózna. Vyzerala, akoby bola mimo. A bola tak otrasená, že až. Bola veľmi sklamaná," dodal Feinstein. Na pódiu potom ani nepovedala všetko, čo mala zobrazené na čítačke.

Pripomeňte si Minnelli v jej najslávnejšej role:

Prezradil, že inak sa Minelli "naozaj darí dobre, ale je škoda, že to takto dopadlo". Zástupcov slávnej umelkyne sa nepodarilo bezprostredne zastihnúť, aby sa vyjadrili. Bývalý publicista Scott Gorenstein, ktorý pomáhal pri realizácii večera odovzdávania Oscarov 2022, však už predtým povedal: "Liza si žije svoj najlepší život, nemusí byť pred kamerami". Pripustil, že "mala nejaké zdravotné problémy", ale nešpecifikoval ich. "Liza je legenda a zaslúži si byť na udeľovaní Oscarov, takže som to predložil jej ľuďom a odporučil som jej, aby tak urobila," vysvetľoval. "Celý život bola pod obrovským tlakom, aby vystupovala pred publikom. Posledných pár rokov jej umožnilo uvoľniť sa a užiť si ďalšiu etapu svojho života," uviedol na záver a aj vzhľadom k tvrdeniu jej kamaráta Feinsteine sa zdá, že je na tom Minnelli lepšie, ako to pri pohľade na ňu sediac na vozíku pôsobilo.

Súvisiace články

Pre ženu

Najčítanejšie